Home 2015 Shkurt 19

Daily Archives: 19/02/2015

‘Përgjimet’, Rexhepi: Nuk do t’ia falim askujt nëse jemi përgjuar

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Raxhepi ka dënuar përgjimin e 20 mijë qytetarëve të vendit dhe drejtuesve fetarë përfshirë edhe vetë atë në...

Rita fillon përgatitjet për Oscar

Rita Ora ka filluar me provat dhe përgatitjet për performancën që do ta ketë këtë fundjavë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar. Ajo këtë...

Atdhe tjetër s’kemi

​Nga Imer Mushkolaj - Kosova nuk është shtet i përkohshëm, nuk e kemi marrë me qira që ta kthejmë sërish. Kosova është e jona,...

Zhurmuesit kundër mendimit të lirë

Në shoqërinë e sotme shqiptare, segmenti më i organizuar, ndoshta edhe në mënyrë sado spontane, gjë që është vështirë për t’u besuar kjo, janë...

Skandal në Lipjan: Policia rrah azilkërkuesit algjerianë [video]

Shumë larg nga vendlindja e tij, algjeriani Azzedin Abdrehim është bërë viktimë e dhunës policore në Magure të Lipjanit, raporton KTV. 22-vjeçari bashkë me një...

Abdixhiku në mbrojtje të ish – kryetarit Rugova e kundër “përfaqësuesve” të OVL-së

Analisti ekonomik e politik dhe njëherësh profesori universitar Lumir Abdixhiku, në rrjetin social Facebook sot ka reaguar kundër përfaqësuesve të OVL-së të cilët, përmes...

Bekim Sinani nga Lipjani i dëshpëruar që migroi

Kosovarët të cilët po nisen drejt vendeve të Bashkimit Evropian për disa prej tyre nuk po përfundonë edhe aq mirë. Bekim Sinani nga Rusinovci i...

Thaçi takon Erdoganin: Kushte sa më tërheqëse për biznesin turk

Në vazhdim të vizitës në Turqi, zv/kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka takuar presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Lexojeni postimin e...