Home 2015 Shkurt 18

Daily Archives: 18/02/2015

Azilkërkuesit kosovarë në Gjermani, frikë nga infeksionet (Foto)

Një azilkërkues nga Kosova, që gjendet në një kamp në Gjermani, ka përshkruar kushtet e vështira dhe mënyrën se si po trajtohen atje. Ai...

LQSHI: Dr. Jakupi uron 7 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Lëvizjes qendrore shqiptare për integrime (LQSHI) dr Isat Jakupi, ka drejtuar telegram urimi për pavarësinë e Kosovës, tek presidentja Atifete Jahjaga ashtu...

Mustafa uron krerët e Kosovës me rastin e Pavarsisë

Kryeministërit të Republikës së Kosovës, z.Isa Mustafa Kam kënaqësinë që në emrin tim personal dhe në emër të Kryetarit të Komunës së Preshevës si dhe Partisë...

Gjykata serbe për krim të teknologjisë së lartë nis hetimet kundër Gold AG

Gjykata për krim teknologjisë së lartë apo kibernetike ka filliuar hetime kundër reperit nga Presheva Arian Agushit, të njohur si Gold AG. Prokurori Branko Stamenkoviq...

Komandanti i UÇMB-së, qe 7 vjet nuk ka shkuar në shtëpi

Një komandant që udhëhoqi një njësit të UÇPMB-së ka shtatë vjet që nuk ka shkuar në shtëpinë e tij në Preshevë. Atë e ka...

Bombë para gjykatës së Shkupit

Para pak çastesh ka ndodhur një shpërthim para gjykatës në Shkup raporton Alsat M. Nuk dihen shkaqet e shpërthimit por vetëm raportohet se nga...

Komuna e Bujanocit shpall konkurs për OJQ

Në bazë të nenit 4. Të Rregullores mbi mënyrën e fnancimit, kriteret dhe procedurën e ndarjes së mjeteve shoqatave të qytetarëve në Komunën e...

Në Preshevë konfiskohen cigare të transportuara nga Maqedonia

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Vranjë kanë konfiskuar 1000 bokse cigare me banderola të Maqedonisë, në fshatin Norçë të komunës së...