Home 2015 Shkurt 17

Daily Archives: 17/02/2015

Hapet fabrika e parë në Gjakovën e pasluftës

Sot u bë hapja zyrtare e fabrikës së tekstilit “Intertex” në Gjakovë, fabrikë kjo që fillimisht do t’i ketë vetëm 70 të punësuar. Por, pritet...

Reperi shqiptar iu kundërpërgjigjet mediave serbe

Reperi i njohur shqiptar, Gold Ag, iu është kundërpërgjigjur mediave serbe, respektivisht “Novostit”.  Titulli i kësaj të përditshme është: “Rebeli nga Kosova vret serbët në videoklip”. GoldAg...

Arifi uron institucionet dhe popullin e Kosovës

E nderuara Zonja Presidente Jahjaga, i nderuari Kryetar i Parlamentit zotëri Veseli, i nderuari zotëi Kryeministër Mustafa, i nderuar popull i Republikës së Kosovës. Në...

Ahmeti uron qytetarët për 7 vjetorin e pavarësisë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka uruar qytetarët me rastin e festës së pavarësisë së Kosovës. Urimet, Ahmeti i ka bërë nga foltorja e...

PVD: Materniteti prej 150 milion dinarësh vazhdon të jetë i mbyllur

Partia për Veprim Demokratik (PVD), pas debatit të mbajtur dit më parë  në sallën e Kuvendit Komunal të Preshevës, ka dalur me një komunikatë...

Gold AG në ballinën e gazetës serbe “Novosti” (FOTO)

Gazeta serbe “Novosti” në ballinën e saj sot i ka bërë vend reperit shqiptar Gold AG. “Rebeli nga Kosova vret serbët në videoklip”, është titulli...

Thaçi: Edhe në Beograd do të valojë flamuri i Kosovës

Kosova kurrë nuk ka qenë më e lirë, ndërsa shtetet e Ballkanit kurrë nuk kanë qenë në paqe me njëra-tjetrën siç janë sot, ka...

Cila fjalë e rrëzon Asociacionin serb të Komunave

A do të formohet Asociacioni serb i Komunave (ASK) sipas ligjeve ekzistuese të Kosovës, me ç’rast asociacioni do të zbriste në nivel të organizatave...

Qeveria bëri homazh te varri i Rugovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe kabinetin qeveritar, bënë homazhe para varrit...

Jahjaga bëri homazhe para varrit të Rugovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, së bashku me kryeministrin Isa Mustafa dhe kabinetin qeveritar, në fillim të aktiviteteve me rastin e...