Home 2015 Shkurt 16

Daily Archives: 16/02/2015

Kjo është një myslimane krenare nga Snezhana Nikoliq në Hurija(Video)

Jeta e trazuar dhe e vështirë ka detyruar ate të kërkoj strehim dhe qetësi. Ajo ate  e gjeti me pranimin e Islamit . E lindur...

Shërimi i ligamenteve pa operacion?

Shkencëtarët kanë zbuluar që madje një e katërta e skiatorëve me lëndime të ligamenteve të gjunjëve mund të shërohen pa operacion. Shkencëtarët kanë vrojtuar shëndetin...

E mrekullueshmja Erza i këndon vendit

E famshmja Erza Muqolli ishte mysafire e Besim Dinës në emisionin “Oxygen” dhe aty ka kënduar disa këngë. Edhe pse nëntëvjeçare, ajo ka treguar anën...

Shkenca: Ja sa kushton Ronaldo

Universiteti Politeknik i Valencias ka bërë një studim interesant, duke ardhur në përfundim se lojtari i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, kushton 149 milionë. Sipas Marca,...

Shorti i Kupës FA

Arsenali mund të luajë ndaj Manchester Unitedit në çerekfinale të FA Cup, nëse Djajtë e Kuq e mposhtin Preston North Endin. Në fazën tjetër, Liverpooli...

Mata: Messi do ta udhëheqë Barcën drejt tre titujve

Mesfushori i Manchester Unitedit, Juan Mata, konsideron se Lionel Messi është duke arritur majën e tij këtë sezon dhe e ka zgjedhur Barcelonën si...

Emërohet Myfti i ri i Tetovës

Sot, në Myftininë e Tetovës, Dr. Qani Nesimi, para Rijasetit në krye me Reisul Ulemanë e BFI në RM, H. Sulejman ef. Rexhepit, dha...

Lugina e Preshevës në migrimet e jashtme: Rezultatet e një hulumtimi empirik

Në këta muajt e fundit “migrimi ilegal” i shqiptarëve të Kosovës në drejtim të disa vendeve të BE-së ka marrë përmasa dramatike. Për këtë...

Myftiu Saqipi, vizitoi Ambasadën e Arabisë Saudite në Tiranë

Para disa ditëve, kreu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, të kryesuar nga Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi dhe Abdullah Salihu zhvilluan një...

Në Winterthur u kremtua 7-vjetori i pavarësisë së Kosovës

  Në prag të 7-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në gjithë Zvicrën, si edhe herët të tjera, kjo datë po kremtohet në mesin e...