Home 2015 Shkurt 12

Daily Archives: 12/02/2015

Ministri Bajrami e shpall të jashtëligjshme ECPD-në

Qendra rajonale ECPD, e transformuar në 2011-n në universitet, është shpallur institucion i jashtëligjshëm e për pasojë edhe diplomat që ka lëshuar gati prej...

Studentët në Shkup okupojnë universitetin, shpallet autonomi studentore

Plenumi Studentor ka okupuar hapësirat e universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup, duke i shpallur Zonën Autonome, transmeton KP. Kërkesat e tyre mbeten të...

Tri vjet pas tragjedisë në Restelicë të Dragashit

Janë bërë tri vjet që kur një ortek i borës ishte tragjik për një fshatë të tërë të Dragashit. Njëmbëdhjetë shkurti i vitit 2012 ishte...

Aksident fatal në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, një i vdekur

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, afër udhëkryqit të Janjevës. Deri te aksidenti ka ardhur kur një veture civile dhe një...

Policet i shpëtojnë jetën një taksisti të aksidentuar

Dy police të Kosovës i kanë shpëtuar jetën një taksisti, i cili kishte pësuar aksident në rrugën “Luan Haradinaj”, para stacionit kryesor të policisë...

TIRANA, 95 VJET KRYEQYTET NGA HISTORIA E NJË TRADITE

9 shkurt 1920-2015, plot 95 vjet kur Tirana shpallet kyeqytet. Prej gati një shekulli është pjesa kryesore e një guide, e një trupi që...

Myslimanët e vrarë në SHBA, mediat sociale rrëfejnë atë që e fshehin gjigandët mediatik

Tre studentët myslimanë-amerikanë të cilët  u vranë në rezidencën e Universitetit të Karolinës së Veriut në Chapel Hill, kanë shkaktuar diskutim masiv në mediat...