Home 2015 Shkurt 12

Daily Archives: 12/02/2015

Përfaqësuesit e Qeverisë së Serbisë, Sertiq,Vulin dhe Stankoviq nesër në Bujanoc

Përfaqësuesit e Qeverisë së Serbisë, nesër do të qëndrojnë në Bujanoc ku do të takohen me udhëheqës politik e institucional të shqiptarëve të Bujanocit...

Policia Kufitare e Kosovës bllokon punën e taksive nga Bujanoci

Me urdhër nga Prishtina , policia kufitare e Kosovës, ka ndaluar tek dheu i bardhë taksistët nga Bujanoci të cilët mbajnë linjën Bujanoc-Gjilan dhe...

Shifra zyrtare: Nga Kosova janë larguar 5130 nxënës

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka thënë se deri më tani, nga Kosova, të prekur nga fenomeni i largimit nga Kosova,...

Në kujtim të vdekjes së ish deputetit Eshref Aliu

Më 6 shkurt 2015 ndërroi jetë, ish deputeti i Partisë për Prosperitet Demokratik (PPD) në Maqedoni. Eshref Aliu ka lindur në vitin 1939 në Tërnovc...

Kosova shënon përkeqësim në lirinë e medias

Grupi i Reporterëve ka Kufij ka bërë të ditur se liria e mediave ka pësuar “rënie drastike” në mbarë botën vitin e kaluar, pjesërisht...

UNMIK-u nuk largohet, ripozicionohet

Derisa institucionet e Kosovës po kërkojnë që Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) t’i shuajë të gjitha aktivitetet në terren, duke mbetur...

Ahmet Isufi: Ja nga çka kam dezertuar

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi nuk ka dashur të komentoj deklaratën e mbrëmshme të kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri. Isufi në...

Kosovë:Edhe mjekët duan të ikin: Çfarë po i “largon” ata?!

 Se nga Kosova nuk po tentojnë të largohen vetëm të papunët, dëshmon edhe interesimi i madh i specialistëve të mjekësisë, të cilët po ia...

Kosova ka turizmin ndër më të fuqishmit në botë

Këshilltari i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Adri Nullerari ka thënë se Kosova ka potencial për zhvillim të turizmit dhe ajo mund...

Dritë e fortë mbi Zelandën e Re: Dëgjohet një shpërthim i madh në qiell...

Dritë shumë e fortë të mërkurën rreth oërs 22 sipas kohës lokale, ka ndriçuar qiellin e Zelanda së Re në Auckland, sipas mediave vendase,...