Home 2015 Shkurt 11

Daily Archives: 11/02/2015

Në një shtëpi në Lluçan të Bujanocit konfiskohen 960 kilogram duhan (Foto)

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Vranjës, në një shtëpi në fshatin Lluçan, të komunës së Bujanocit, kanë gjetur rreth 960 kilogramë...

Publikohen të dhënat zyrtare për emigrantët e vitit 2015

Lajmet mbi shtimin e emigracionit ilegal kanë tërhequr vëmendje të madhe dhe në media kanë qarkulluar shifra alarmante. Shifrat e fundit të dhëna nga...

Komuna e Bujanocit shpall konkurs për organizatat sportive

Komisioni për vlerësimin e projekteve dhe programeve nga sfera e sportit i komunës së Bujanocit shpall konkurs publik për financimin e programeve vjetore dhe...

Sot nis publikimi i listave të veteranëve në Kosovë

Komisioni për verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, dëshmorëve apo pjesëmarrësve tjerë në UÇK do të fillojë sot publikimin e listave të para, të...

Autoritetet kineze detyrojnë imamët të vallëzojnë në rrugë

Imamët e xhamive të Xinjiangut, në Turkestanin Lindor, janë detyruar të mblidhen në shesh që të vallëzojnë së bashku. Agjencia shtetërore kineze thekson se “në...

BE-ja shpall grantet e reja për shoqërinë civile në Kosovë

Prishtinë, 11 shkurt - Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë do të lansojë tridhjetë kontrata të nënshkruara me organizatat e shoqërisë civile. Projektet e...

Stojanoviq: Vendimi i “Listës Serbe” pas takimit me Vuçiqin

 Zv. kryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviq ka deklaruar se ende nuk është vendosur rreth asaj nëse Lista Serbe do të vazhdojë të mbetet pjesë...

Kryetari i KMSH-së pret një delegacion nga Komuniteti Mysliman i Serbisë

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë z. Skender Bruçaj, priti në një takim kortezie një delegacion nga Komuniteti Mysliman i Serbisë, i kryesuar nga...

Stefanoviq: Ska kthim të përmendores së terroristëve

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB) i Serbisë Nebojsha Stefanoviq, iu ka përgjigjur pyetjes së deputetit shqiptar Shaip Kamberi, për kthimin e Lapidarit të...

Ftesë Publike për bizneset nga komuna e Bujanocit

Komuna e Bujanocit, Ministria e Ekonomisë e R. së Serbisë dhe Trupi Koordinues organizojnë vizitën e ministrit të ekonomisë, Zheljko Sertiq, më 13 shkurt...