Home 2015 Shkurt 10

Daily Archives: 10/02/2015

Kryetari Arifi ftohet në Forumin Ndërkombëtar të Ekonomisë “RUMELISIAD 2015”

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi do të merrë pjesë në Forumin Ndërkombëtar të Ekonomisë “RUMELISIAD 2015”, i cili do të mbahet më...

Zyrtare, Reus rinovon deri më 2019 me Dortmundin

Deri një ditë më parë tifozët dhe drejtuesit e Dortmundit i frikësoheshin transferimit të 25-vjecarit në Spanjë te Reali i Madridit. Befason Marco Reus. Futbollisti...

Musliu takoi Ministrin e MASH-it Kosovës Arsim Bajrami

Një delegacion i Keshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), i drejtuar nga kryetari Jonuz Musliu dje realizoi një takim në Prishtinë me Ministrin e Arsimit, Shkencës...

Me ndihmën e Beogradit , pakica Serbe e Bujanocit , don të bëhet shumicë...

Shkruan  : Refik HASANI Edhe më tej  vazhdon të rritet  diskriminimi në Bujanoc e ksaj here do të ndihmon Qeveria dhe Parlamenti i Serbisë me...

Ambasada amerikane përshëndet marrëveshjen Mustafa-Vuçiq

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mbrëmë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri i Kosovës,...

Si e shohin shqiptarët nga Zvicra eksodin e kosovarëve

Javët dhe muajt e fundit Kosova është shndërruar në një arenë të ikjeve. Me dhjetëra mijë qytetarë të saj, pa ndonjë busull e orientim...

Kamberi në Parlament: Kur do t’a ktheni lapidarin e UÇPMB-së në Preshevë

Deputeti shqiptar në Parlamentin Serb , Shaip Kamberi, ka kërkuar nga Ministri i Punëve të Brendshme (MPB) kthimin e lapidarit të dëshmorëve të UÇPMB-së...

Arrihet marrëveshja për drejtësinë

Rifillimi i bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka rezultuar me arritjen e marrëveshjes për drejtësinë. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe...