Home 2015 Shkurt 8

Daily Archives: 08/02/2015

Tahiri: Marrëveshja për drejtësinë, sipas ligjeve të Kosovës

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se gjykatat në Veri do të funksionojnë krejtësisht bazuar në ligjet e Kosovës. Ajo ka thënë se në...

Kosova nisur ndihmat për Shqipërinë

Kosova ndihmon Shqipërinë. Për në zonat e përmbytura bizneset kosovare nisën në drejtim të Shqipërisë 15 kamionë me mbi 300 tonë ndihma. 15 maune me...

Serbia e ndihmonë Shqipërinë me 50 mijë euro

Qeveria e Serbisë ka vendosur në mbledhjen e sotme që të dërgojë ndihma prej 50 mijë eurosh Shqipërisë dhe Maqedonisë, me rastin e vërshimeve...

Tërmet i fuqishëm në Tetovë

Edhe një tërmet i fortë është ndier mbrëmjen e së dielës në Shkup dhe rajonin e Pollogut. Sipas informacioneve , epiqendra ka qenë 34 kilometra në...

Janjiq: Mustafa është negociues serioz – dialogu me të do të jetë më sfidues...

Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Ndëretnike në Beograd, Dushan Janjiq, ka thënë se takimi i nesërm në Bruksel do të jetë njëfarë rishikimi i...

Kryetarja e UGT-së turke Kiymet Kara qëndroi për vizitë në QSA

Në ambientet e reja të Qendrës së Solidaritetit dhe Avancimit (QSA) në Preshevë   ka qëndruar kryetarja e Unionit të Gazetarëve të Turqisë (UGT),...