Home 2015 Shkurt

Monthly Archives: Shkurt 2015

OSBE kërkon hetime për përgjimet në Maqedoni

OSBE ka kërkuar hetime urgjente lidhur me përgjimet në Maqedoni. Kjo u bë e ditur sot nga Dunja Mijatoviq, përfaqësuese e OSBE-së për lirinë...

Thirrje publike për ndarjen e subvencioneve për hapjen e vendeve të reja të punës...

 Subvencioni për hapjen e vendeve të reja të punës i lejohet punëdhënësve me qëllim të punësimit të personave të papunësuar e të cilët janë...

Votoni në sondazhin e madh të serialit “o Sa Mirë” (Foto)

Seriali më i shikuar shqiptar, “o Sa Mirë” ka hapur sondazhin e madh ku duhet të votoni për aktorin tuaj më të preferuar. “o Sa...

Askush nuk po fiton nga YouTube, bile as vetë Google!

Me sa duket, askush nuk është duke bërë para nga YouTube, dhe e fundit prej të gjithëve në këtë listë thuhet se është Google...

Android më i madh, por Apple bën më shumë para

Para disa ditëve u tha se Google Android është shumë përpara rivalit kryesor Apple iOS sa i përket sasisë së telefonave të shitur për...

Befason Brabus – prezanton kupe 5.9 l dhe 850 KF (Foto)

Klasa S e Mercedes-Benz është një shembull i përsosur për një dizajn atraktiv, klasik dhe të përmbajtur. Megjithatë, gjithmonë ekziston mundësia për përmirësim. Këtë e...

Pirja e kafes “mund t’ju mbrojë nga skleroza e shumëfishtë”

Pirja e kafes mund t’ju mbrojë kundër sklerozës së shumëfishtë, sugjeron një studim. Shkencëtarët ia atribuojnë efektin kafeinës, e cila tashmë ka qenë e lidhur...

Bima Feng shui, e cila sjell para: Si ta kultivoni këtë krasulë në shtëpi!

Këtë bimë ekspertët e shpjegojnë sikur pothuajse çdo bimë të bukur, të gjelbër,vibruese që mund të sjellë para, sepse esenca është në energji të...

Rita dhe Kim me të njëjtin fustan në të njëjtën ndejë (Foto)

Rita Ora dhe Kim Kardashian janë shfaqur me veshje të njëjtë në një ndejë të organizuar nga Madonna. Askush nuk do ta dëshironte një moment...

“Dy dashuritë” e Sinan Hoxhës (Foto)

Pasi konfirmoi lidhjen e tij të re, Sinan Hoxha ka bërë edhe një hap tjetër, duke e njoftuar të dashurën e tij me familjen. Këngëtari...