Home 2015 Janar

Monthly Archives: Janar 2015

PVD: Asnjëherë nuk kemi pasur “grup të unitetit” në Luginë!

Në dy vjetorin e largimit të dhunshëm të lapidarit të dëshmorëve të UÇPMB – së u intensifikuan debatet lidhur me këtë çështje të ndieshme,...

8 deri në 10.000 protestues para ndërtesës së Qeverisë

Numri i protestuesve të cilët janë mbledhur para ndërtesës së Qeverisw tashmë ka arritur numri rreth 10.000 protestues. Ndonëse turma është duke u rritur vazhdimisht.

Vraniqi: Pushteti ka inskenuar aksident për të parandaluar ardhjen e protestuesve

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Erzen Vraniqi, përmes një postimi në Facebook ka thënë se pushteti e ka inskenuar një ndeshje komunikacioni me dy maune...

Cliff: Protesta mos të kthehet kundër serbëve

Protesta, e cila do të mbahet sot kundër deklaratave të Jabllanoviqit është protestë që nuk duhet të kthehet kundër etniteteve, madje është shumë e...

Autobusët nga Gjakova nisen për protestë në Prishtinë (Foto)

Autobus të shumtë me familjarët e personave të zhdukur janë nisur nga Gjakova për në Prishtinë për t’iu bashkangjitur protestë gjithëpopullore e cila pritet...

Studentët gati për protestë

Një grup i studentëve tashmë kanë nisur marshimin e tyre në kuadër të protestës se sotme për shkarkimin e ministrit Aleksandar Jabllanoviq dhe për...

Prezantohet për studentët shqiptarë programi Erasmus+

E pranishme në këtë aktivitet ishte edhe ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, e cila theksoi se është një përgjegjësi e re...

Protesta paqësore në Novi Pazar: Islami dhe muslimanët nuk kanë të bëjnë me terrorizmin

Islami nuk ka të bëjë me terrorizmin dhe muslimanët në botë, ashtu edhe Novi Pazari e Sanxhaku nuk janë terroristë, ishte porosia e protestës së sotme...

Rrihet brutalisht një 17 vjeçar në Shkup

Janë rikthyer incidentet e dhunshme në Shkup, ku viktima janë të rinjtë . Një incident i radhës ka ndodhur mbrëmë në stacionin urban të autobusëve...