Home 2015 Janar

Monthly Archives: Janar 2015

Tërmet në Pejë

Rajoni i Dukagjinit është goditur sërisht nga një termet. Këtë për Klan Kosovën e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë së rajonit të Pejës, Xhevat...

Intervistë me producentin shqiptar të filmit në SHBA, Valdet Kraja

Producenti Valdet Kraja me prejardhje nga Kraja e Ulqinit, por që jeton në New York të SHBA-së, tashmë ka vendosur të realizoj një film...

A u takon dhe sa u takon shqiptarëve Lindja e Mesme?!

Nga Mustafa Bajrami - Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për “tokën...

Myftiu i Luginës: Telegram ngushëllimi për vdekjen e mbretit të Arabisë Saudite

Myftiu i Luginës së Preshevës Nexhmedin ef. Saqipi, në emër të Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM), i shpreh ngushëllimi Ambasadës së...

Kapen 9 emigrant ilegal në stacionin hekurudhor të Preshevës

 Në stacionin hekurudhor të Preshevës, doganierët kanë zbuluar në tren 9 emigram ilegal nga Siria dhe Algjeria, që kishin tentuar të hyjnë në mënyrë...

Harta e KFOR-it po i shqetëson banorët e Karaqevës

Një hartë e KFOR-it, e cila u ka rënë në dorë edhe banorëve të Karaqevës, ka ngritur shqetësime e dilema tek banorët e kësaj...

Pas protestës dhe gurëve, polemizojnë politikanët

Udhëheqës të institucioneve dhe partive politike në Kosovë kanë reaguar në mënyra të ndryshme pas protestave të shtunës në Prishtinë. Organizatorët, që në këtë rast...

Ja kush janë dy kandidatët për shef të AKI-së

Sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Burim Ramadani dhe ish zëvendësdrejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Latif Merovci, janë dy kandidatët potencialë për...

Dy qytetar dhe 19 policë të lënduar në protestën e sotit

Burime të besueshme të Koha.net bëjnë me dije se gjatë protestës së sotme kanë mbetur të lënduar 19 policë dhe dy qytetarë. Lëndimet i kanë...

Ultimatum 48 orësh për shkarkimin e Jabllanoviçit dhe ligjin për Trepçën

Mijëra qytetarë sot në Prishtinë kanë protestuar me slloganin “Jabllanoviç jashtë – “Trepça” është e jona”. Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti në fjalën...