Home 2015 Janar

Monthly Archives: Janar 2015

Pajaziti panelist në Konferencën Shkencore “ Liria e lëvizjes në Kosovë”

Lëvizja Evropiane për Integrime Ndërshqiptare, me seli në Prishtinë, ka organizuar konferencën shkencore me temën: "LIRIA E LËVIZJES NË KOSOVË – SFIDAT DHE KUFIZIMET...

SHKA“Zëri i Luginës” me audicion për Instrumentalist të rinjë

Shoqëria Kulturo Artistike “Zëri i Luginës” me seli në Bujanoc, shpall audicion  për pranimin e antarëve të rinjë në sektorin Instrumentalist. SH.K.A. “Zëri i Luginës”...

Lavdrim Muhaxheri është gjallë, familja thotë se sot kanë biseduar me të

 Siç raporton RTK, familjarit e Lavdim Muhaxherit, kanë thënë se ai është gjallë dhe shëndosh e mirë. Pasi kishte falur namazin e drekës, babai i...

Futbollisti gjerman pranon fenë Islame (Foto)

 Sulmuesi i ri gjerman, Danny Blum ka lënë fenë e tij të vjetër të krishterë, për t’u konvertuar në Islam. Anëtari i skuadrës nga Bundesliga...

Kryetari Musliu vizitoi Komunën e Medevegjës

Komuna e Medvegjës ka qenë e shqiptarëve dhe do të mbetet e shqiptarëve tha kryetari i Keshillit Kombëtar Shqiptar Jonuz Musliu gjatë vizitës që...

Përkujtohet dëshmori Besim Faiku

Me rastin e 14 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të kombit Besim Faiku, sot në mënyr të organizuar u bënë homazhe tek varri...

Përkujtohet 15 vjetori i daljes në skenë të UÇPMB-së

Organizata e veteraneve të Luftës së UÇPMB-së në bashkëpunim me Bashkësin lokale të fshatit Dobrosin sot kanë organizuar dhe përkujtuar 15 vjetorin e djalles...

Nëse shkarkohet Jabllanoviqi, qeveria bie

Naim Maloku e ka quajtur të papranueshme dhunën e shkaktuar në protestën e së shtunës. Ai ka thënë se e vetmja mundësi për daljen...

Opozita përsëri në shesh

Nëse kryeministri Isa Mustafa nuk e shkarkon sot ministrin Aleksandër Jabllanoviq dhe nuk e kthen në Kuvend ligjin për ‘Trepçën’, të gjitha partitë opozitare...

Edhe tetë orë nga ultimatumi për Qeverinë

Qeveria e Kosovës do të ketë në dispozicion edhe tetë orë deri në orën 16:00, që t’i përgjigjet ultimatumit të organizatorëve të protestës që...