Home 2015 Janar

Monthly Archives: Janar 2015

Edhe mjekët po ikin jashtë vendit

Nuk janë vetëm qytetarët e papunë që po ikin masovikisht për të kërkuar një jetë më të mirë në vendet e Bashkimit Evropian. Dr Aleksandar...

Lluka: Kosova po zbrazet, autobusët drejt Beogradit ishin plot (Foto)

Udhëheqësi i Departamentit për diasporën në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Jahja Lluka ka vizituar mbrëmë Stacionin e autobusëve, ku ka parë ikjen e...

Konfirmohet, punëtorët shëndetësorë nesër në grevë njëditore

Konfirmohet zyrtarisht se punëtorët shëndetësorë do të fillojnë grevën 24 orësh nga mëngjesi i së premtes. Megjithëse janë takuar me ministrin e Shëndetësisë, Imet brahmanin,...

Brukseli do ta injorojë platformën e Nikoliqit për Kosovën

James Ker-Lindsay, studiues nga Londra në London Economic Scool vlerëson se Platformën për Kosovën, e paralajmëruar nga krerët e Serbisë do ta injorojë Brukseli,...

Pushteti lokal i Bujanocit i gatshëm për kthimin e banorëve në malësinë e...

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi sot ka pritur në takim përfaqësuesit nga Fondi Humanitar i Malsisë së Bujanocit. Në këtë takim është biseduar...

Abdixhiku: Nuk duhet toleruar serbët të veprojnë kundër Kosovës

Analisti Lumir Abdixhiku i ka bërë një përmbledhje të gjitha veprimeve të fundit të përfaqësuesve serbë në institucione të Kosovës, duke nisur nga deklarata...

Stankoviq: Të parandolohet shpërngulja e popullatës nga Medvegja

Kryetari i trupit Koordinues për Preshevës, Bujanoc dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq gjatë një takimi me drejtuesit e komunës së Medvegjës ka thënë se për...

Pushteti lokal i Bujanocit ndan 15 milion dinarë për vende të reja të...

Komuna e Bujanocit ka ndarë 15 milion dinarë për hapjen e vendeve të reja të punës. Nga kjo vlerë e mjetve financiare 10 milion dinarë...

Tetë kamionetat, donacion i popullit japonez më në fund i mbeten komunës së Bujanocit.

Sektori për Ndërmarrje të Vogla dhe të Mesme pranë Zyrës Lokale për zhvillim Ekonomik të komunës së Bujanocit ka përfunduar sot procedurat e doganimit...

ACES :Konkurs për gara ndërkombëtare shkollore

ACES - Akademia e Shkollave të Evropës Qendrore hap një cikël të ri të garës për projektet shkollore dhe shkëmbimin e nxënësve Inkurajojmë solidaritetin! Fillon...