Home 2015 Janar 24

Daily Archives: 24/01/2015

Dy qytetar dhe 19 policë të lënduar në protestën e sotit

Burime të besueshme të Koha.net bëjnë me dije se gjatë protestës së sotme kanë mbetur të lënduar 19 policë dhe dy qytetarë. Lëndimet i kanë...

Ultimatum 48 orësh për shkarkimin e Jabllanoviçit dhe ligjin për Trepçën

Mijëra qytetarë sot në Prishtinë kanë protestuar me slloganin “Jabllanoviç jashtë – “Trepça” është e jona”. Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti në fjalën...

PVD: Asnjëherë nuk kemi pasur “grup të unitetit” në Luginë!

Në dy vjetorin e largimit të dhunshëm të lapidarit të dëshmorëve të UÇPMB – së u intensifikuan debatet lidhur me këtë çështje të ndieshme,...

8 deri në 10.000 protestues para ndërtesës së Qeverisë

Numri i protestuesve të cilët janë mbledhur para ndërtesës së Qeverisw tashmë ka arritur numri rreth 10.000 protestues. Ndonëse turma është duke u rritur vazhdimisht.

Vraniqi: Pushteti ka inskenuar aksident për të parandaluar ardhjen e protestuesve

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Erzen Vraniqi, përmes një postimi në Facebook ka thënë se pushteti e ka inskenuar një ndeshje komunikacioni me dy maune...

Cliff: Protesta mos të kthehet kundër serbëve

Protesta, e cila do të mbahet sot kundër deklaratave të Jabllanoviqit është protestë që nuk duhet të kthehet kundër etniteteve, madje është shumë e...

Autobusët nga Gjakova nisen për protestë në Prishtinë (Foto)

Autobus të shumtë me familjarët e personave të zhdukur janë nisur nga Gjakova për në Prishtinë për t’iu bashkangjitur protestë gjithëpopullore e cila pritet...

Studentët gati për protestë

Një grup i studentëve tashmë kanë nisur marshimin e tyre në kuadër të protestës se sotme për shkarkimin e ministrit Aleksandar Jabllanoviq dhe për...