Home 2015 Janar 23

Daily Archives: 23/01/2015

Prezantohet për studentët shqiptarë programi Erasmus+

E pranishme në këtë aktivitet ishte edhe ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, e cila theksoi se është një përgjegjësi e re...

Protesta paqësore në Novi Pazar: Islami dhe muslimanët nuk kanë të bëjnë me terrorizmin

Islami nuk ka të bëjë me terrorizmin dhe muslimanët në botë, ashtu edhe Novi Pazari e Sanxhaku nuk janë terroristë, ishte porosia e protestës së sotme...

Rrihet brutalisht një 17 vjeçar në Shkup

Janë rikthyer incidentet e dhunshme në Shkup, ku viktima janë të rinjtë . Një incident i radhës ka ndodhur mbrëmë në stacionin urban të autobusëve...

Thaçi, për ngushëllime në Arabi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes rrjetit Facebook njofton se sot do të niset për në Arabinë Saudite. Sipas tij, në emër të...

Bujanoc: Vidhet automjeti nga stacioni policor

Persona ende të panjohur kanë vjedhur një automjet në parkingun e stacionit policorë në Bujanoc ka thënë kryeshefi i stacionit policorë në Vranjë Slagjan...

Shpjegimi i librit nga lënda e Fikhut Hanefij “Kitabu’l-Ihtijar lita’lil’i-l muhtar”(Video)

  Librin mund ta shkarkoni në linkun e më poshtëm http://islamprizren.com/kbi/index.php/shkarko-libra/kitabu-l-ihtijar-lita-lil-i-l-muhtar          

Lutjet e Alijit (Foto)

Futbollisti më i ri i Kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka treguar se është një mysliman i devotshëm. Së fundmi lojtari është huazuar nga Baseli...

Vendet turistike më të frikshme në botë (FOTO)

Planeti ynë i Tokës zotëron vende të ndryshme të cilat me bukurinë e tyre mund të mahnitin njerëzimin. Gjithsesi se shumë vende janë të rrezikshme...

SKANDAL: Proshutë derri Hallall në çdo market

Tregu shqiptar është totalisht jashtë kontrollit. Cilësia e produkteve ushqimore por edhe skadenca janë tashmë objekt falsifikimi nga tregtarët dhe ata që kontrollojnë monopolin e...