Home 2015 Janar 22

Daily Archives: 22/01/2015

Çfar i tha Hashim Thaçi sonte Menduh Thaçit (VIDEO)

Bashkimi I forcave në mes partive shqiptare në Maqedoni do të kontribuojë që shqiptarët të jenë më të fuqishëm në Republikën e Maqedonisë.Këtë e...

Çka po vini re te Agnesa Vuthaj? (Foto)

Agnesa Vuthaj është shquar gjithnjë për pamjen e saj të kuruar e sidomos për flokët e saj të gjata. Por, mesa duket bukuroshja kosovare ka...

Ambasadorja Jacobson inkurajon ministren Tahiri

Ministrja për Dialogun e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, është inkurajuar sot për punën që është duke bërë në dialogun Kosovë –...

Thaçi viziton Ali Ahmetin e aksidentuar

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi e ka vizituar politikanin shqiptar të Maqedonisë, Ali Ahmetin, i cili dje pësoi një aksident...

Shpend Kursani: Skamja e padrejtësia po i detyrojnë qytetarët të dalin në protesta

Analisti Shpend Kursani, vlerëson se fakti që qytetarët e Kosovës kanë filluar të protestojnë, shumë më shpesh, nëpër rrugët e Kosovës, tregon se ata...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s të premten në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Kosovën, të premten, më 23 janar, 2015. Gjatë vizitës së tij, Stoltenberg do të takohet...

AAK i mbështet dhe do t’iu bashkohet protestave

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e sheh me shqetësim të thellë gjendjen e përgjithshme në Kosovë. Sipas tyre, tanimë është evidente se pushteti i...

17 vjet nga sulmi në familjen Jashari

Më 22 janar 2015 shënohet 17-vjetori i sulmit të dytë të Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Atë ditë, më 22 janar të vitit 1998,...