Home 2015 Janar 21

Daily Archives: 21/01/2015

Maqedoni:Greva në arsim vazhdon, nuk mungojnë as presionet(video)

Greva e mësuesve ka vazhduar edhe sot pothuajse në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Shkup. Nënkryetari i Sindikatës së Arsimit, Shkencës...

Për një “revolucion të butë”!

Driton Gashi dhe Asdren Haziraj  Po t’i qasemi thënies se famshme të Abraham Lincolnit se “Qeveria e popullit buron nga populli dhe është për popullin”,...

BIPBM në shërbim të avancimit dhe promovimit të vlerave fetare në Luginë...

Sot, pikërisht, më 21 janar, u mbushën 12 vjet, që nga themelimi i Bashkësia Islame për Preshevë  Bujanoc  dhe Medvegjë (BIPBM), institucion i vetëm...

Dy vite nga largimi i lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë(Video)

Dy vite nga largimi i lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë(Video)  

Grasshopers kërkon Gjelbrim Taipin

Gjelbrim Taipin e thërret Grasshoppers. Mesfushori shqiptar, që aktualisht luan në kategorinë e dytë zvicerane me skuadrën e “FC Wil 1900”, është bërë objekt...

Për ditë të tëra nuk e ka ditur se në “xhep” ka 73 milionë...

Tri javë pasi u tërhoq kombinimi fitues, francezi kuptoi se në portofol kishte tiketën e cila i sillte 73 milionë euro, konfirmoi lotaria franceze...

Hapet ordinanca e parë private gjinekologjike dhe obstetrike në Luginë të Preshevës

Ditën e enjte më 22 janar 2015 zyrtarisht do të hapet Ordinanca e parë private shqiptare gjinekologjike dhe obstetrike në Luginë të Preshevës “FEMMED”,...

Musliu dje i bëri vizitë Komunës së Preshevës

Një delegacion i Keshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), i udhëhequr nga kryetari Jonuz Musliu dje i bëri vizitë Komunës së Preshevës, me çrast në dy...

Albin Kurti tërhiqet nga kreu i VV-së

 Albin Kurti ka vendosur të mos rikandidohet për postin e kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosje!”, në Kuvendin Zgjedhor të këtij subjekti, i cili pritet të...

BDI: Aksidenti i Ahmetit, shoferi shmangi përplasjen me makinat e tjera

Bashkimi Demokratik për Integrim konfirmoi zyrtarisht aksidentin ku u përfshi kryetari i saj, Ali Ahmeti dhe për të cilin portali “tetova1.com” ishte ndër të...