Home 2015 Janar 20

Daily Archives: 20/01/2015

Minatorët e Trepçës ‘ultimatum’ Isa Mustafës

Minatorët e kombinatit “Trepça” kanë paralajmëruar se nuk do ta ndalin grevën pa i vizituar kryeministri i Republikës, Isa Mustafa. Drejtori i Departamentit për Miniera...

Ky është ekipi i Hashim Thaçit!

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, e ka kompletuar ekipin e tij të ri të punës. Ai ka emëruar këshilltarët e tij dhe...

Kjo është e dashura e re e Shaqirit

Xherdan Shaqiri nuk ka vonuar shumë për ta gjetur një të dashur në Milano. Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, është ‘pajisur’ me një të dashur të...

Labi në krye të protestave kundër Jabllanoviqit

Këngëtari ferizajas, Labinot Tahiri-Labi, në cilësinë e organizatorit të protestës në Ferizaj, ka thënë se “ne jemi përkrah nënave që akoma presin tu kthehen...

Ligji i ri në Arabinë Saudite: Ateistët janë terroristë

 Arabia Saudite ka miratuar një ligj, ku të gjithë ateistët i kategorizon si terroristë. Mbreti i Arabisë Saudite Abdullah, ka miratuar një seri të ligjeve...

Kujdes me Trepçën!

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), në kuadër të debateve dhe alternativave për Trepçën, ka kërkuar një diskutim gjithëpërfshirës me institucionet e tjera kyçe,...

Rizgjohen minatorët e Trepçës

Zëvendësmenaxheri i Kombinatit “Trepça”, Ibush Jonuzi, ka thënë për Telegrafin se minatorët e mbledhur në horizontin e dhjetë të minierës, në këtë kombinat, nuk...

Jakup Krasniqi heq dorë nga mandati i deputetit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka vendosur që të heq dorë nga mandati i deputetit në Kuvendin e Kosovës. Burime...

Fisnik Ismaili: Unë e dëgjova se çfarë i tha Haradinaj, Jabllanoviqit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, në një postim në rrjetin social Facebook, ka shkruar se ai e din të vërtetën për dialogun në...

Ish-minatori u dërgon mesazh Mustafës e Thaçit

Një nga ish-minatorët e Trepçës, i cili bashkë me shokë po tenton të hyjë në zgafellen e minierës, aty ku janë ngujuar minatorët e...