Home 2015 Janar 19

Daily Archives: 19/01/2015

Çeçeni, mijëra persona protestuan kundër botimit të karikaturave të profetit Muhammed (as)

Mijëra persona protestuan në mitingun, "Unë e dua pejgamberin Muhammed" në Grozni, në Republikën e Çeçenisë, kundër botimit të karikaturave të profetit Muhammed nga...

Një uverturë e rrezikshme

Nga Arbana Xharra - Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, nuk i mjaftuan rreth 20 mijë protestues që dolën në rrugët e Gjakovës për të...

Pse duhet reformuar teologjia islame?

Nga-Abdulla Rexhepi Ngjarjet e fundit terroriste në Paris kanë ngjallur debate të ndryshme rreth sfidave të reja që po prishin rendin dhe qetësinë e qytetarëve...

Haradinaj: Çka i thashë Jabllanoviqit sot në Kuvend? (Foto)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se kërkimfalja e ministrit serb në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq ka qenë e nevojshme. Ai më pas...