Home 2015 Janar 18

Daily Archives: 18/01/2015

Rritja e vlerës së frangut, Zvicra bëhet ‘helm’ e shtrenjtë

Vlera e një frangu zviceran ka kaluar atë të një euroje. Kjo ka bërë që turistët e huaj në këtë shtet të paguajnë çmime...

Në Hodonoc e Novosellë kapen mallra të kontrabanduara

Kamenicë - Në dy raste të ndara në fshatrat Novosellë e Hodonoc të Kamenicës policia kufitare ka kapur mall të kontrabanduar. Në fshatin Novosellë gjatë...

Edhe një hafiz i ri në Shkup

Në prani të një numri të madh hoxhallarësh dhe mysafirësh, këto ditë, para komisionit të Muftinisë së Shkupit, në përbërje prej: hfz. Shafi Osmani, (kryetar,...

​Thaçi u kërkon romëve kosovarë në Mal të Zi, të kthehen në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Mal të Zi, ka takuar disa prej familjeve rome që...

Veteranët e UÇK-së në Maqedoni të pakënaqur dhe të revoltuar

Veteranët e Ushtrisë Clirimtare Kombëtare në Maqedoni kanë shfaqur pakënaqësitë e tyre. Revolta e tilla ka shpërthyer tek veteranët e UÇK-së të komunës së...

OVL e UÇPMB-së kërkon kthimin e Lapidarit të Dëshmorëve

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së   përmes një  komunikate njofton opinionin e gjerë dhe i bënë thirrje shoqërisë civile, subjekteve politike, njerëzve...

Jacobson: Trepça punë e vështirë, Qeveria po punon në ndaljen e likuidimit të saj

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson e konsideron çështjen e Trepçës si punë të vështirë. Këtë mendim ajo e ka shprehur përmes një postimi...

Holandë, gjenden të vrarë dy shqiptarë

Dy shqiptarë nga qyteti i Elbasani kanë mbetur të vdekur pas një shkëmbimi zjarri në Roterdam të Holandës, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur...

Shpëtimi i “Trepçës” i bën bashkë pozitën dhe opozitën

Dy partitë më të mëdha opozitare, Vetëvendosje dhe AAK do të përkrahin nesër në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Ndërmarrjet...

Rexhep Selimi: Trepçën duhet ta mbrojmë në çdo formë

Deputeti i Lëvzijes Vetëvendosje, Rexhep Selimi vlerëson se Qeveria e Kosovës duhet të mbrojë në çdo formë të mundshme ndërmarrjen Trepça. Sipas Selimit, kërcënimet e...