Home 2015 Janar 17

Daily Archives: 17/01/2015

BIPBM çdo herë në ndihmë të popullatës të Luginës së Preshevës

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë(BIPBM) gjatë natës së sontme është nderuar nga Fondi Humanitar i Kosovës Lindore për kontributin e dhënë në...

“Toka”, filmi më i ri i regjisorit Deari(Video)

Filmi paraqet konflikt mentalitetesh ndërmjet dy vëllezërve, njeri i cili jeton në fshat dhe tjetri i cili kthehet nga jashtë për t`ia shitur tokën....

Gjakovarët fillojnë protestën kundër Jabllanoviqit (Foto)

Një numër i madh i qytetarëve të komunës së Gjakovës  janë mbledhur në parkun e qytetit të  për të protestuar kundër deklaratave të ministrit...

Telefoni më i mirë Android për 2015, do të vijë me 1 mars?

HTC One M8 ka qenë telefoni më i bukur në Android gjatë vitit 2014, të paktën kështu është vlerësuar nga shumë përdorues të sistemit...

Gjërat e çuditshme që i bëjnë femrat kur dikush u pëlqen

Hyjnë gjatë në Facebook apo në Instagram ▪ Çdo herë kur cingëron celulari, shpreson mos është ai. Kur dikush u pëlqen, femrat janë të gatshme...

Zyrtare: Milani e merr Suson

Milani ka siguruar nënshkrimin e mesfushorit Suso nga Liverpooli, me lojtarin që do t’i bashkohet klubit italian gjatë verës. 21-vjeçari ka dështuar të gjejë formën...

Kush e sundon botën?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japonia dhe Kina ruajnë lidershipin e globit në ekonomi, ndërsa kanë ndryshuar pozicionet Franca dhe Britania e Madhe. Me...

Labinotë Demi flet për tragjedinë e Francës dhe politikanët serbë: Po bindemi për injorancën

Deputetja e Partisë së Drejtësisë, Labinotë Demi, përmes profilit të saj në Facebook thotë se me një shkollën e me një përvojë nuk mund...

Për vetëm tre ditë, bota do të mësojnë për 13 vitet e terrorit të...

Gjashtë vite pasi shkroi një libër për jetën e tij në burg, dorëshkrimi i të burgosurit të Guantanamos, Mohamed Ould Slahi, do të botohet...

” Show me Artanin ” emision sa serioz aq edhe argëtues

Lugina e Preshevës tash e tutje është pasuruar me emsionin më të ri ” Show me Artanin ” i cili do të transmetohet çdo...