Home 2015 Janar 16

Daily Archives: 16/01/2015

Labinot Tahirit i ndalohet hyrja në Maqedoni, shkak pjesëmarrja në protestat për rastin ‘Monstra’

Labinot Tahiri - Labi nuk ka mundur të hyjë sot në territorin e Republikës  së Maqedonisë. Sipas Tahirit ndalesa vjen si rezultat i pjesëmarrjes...

“A jeni shqiptar”, remixi i ri i DJ Protone (Foto/Video)

DJ Protone nga Lugina e Preshevës ka nxjerr një remix të ri që e ka lansuar edhe në youtube.com. Ky remix quhet, “A jemi...

QSA vazhdon implementimin e projekit “Përkrahja dimërore 2014″‏ (foto)

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit (QSA) në Preshevë në vazhdën e aktiviteteve të saj të rregullta, vazhdon implementimin e projektit “Përkrahja dimërore” në vendbanimet...

Musliu priti profesorët nga Universiteti i Shkupit

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), kryetari Jonuz Musliu, u takua me Dr. Zeqirja Neziri dhe Dr. Qani Mehmeti professor nga Universiteti i...

Medvegja , Bujanoci dhe Presheva, diskriminohen kurse Serbia në Kosovë zbulon Shtatore të Carëve...

Shkruan : Refik HASANI - Përmendorja e parë është vendosur në muajin qershor të vitit të kaluar me ceremonit më të larta të kreut të...