Home 2015 Janar 14

Daily Archives: 14/01/2015

Gabimet që ndoshta nuk i keni vërejtur në filmin “Titanic” (Foto)

Në një film gjigant si “Titanic”, është thuajse e pamundur për t’iu ikur gabimeve. Një faqe në internet ka nxjerrë 19 gabimet që janë...

BFI e Maqedonisë merr pjesë në takimin e bashkësive islame të Ballkanit

Një delegacion i Bashkësisë Fetare Islame në RM, më në krye Reisul Ulemanë, H. Sulejman ef. Rexhepi, po merr pjesë në takimin e rregullt...

Halil Matoshi: Vuçiq e di që Kosova është shtet i pavarur dhe i barabartë...

Analisti politik, Halil Matoshi në një intervistë dhënë për Gazetën Blic thotë se edhe kryeministri serb, Aleksander Vuciq, i cili sot gjatë qëndrimit në...

Maqedoni: Mediat që publikojnë foto të Muhamedit a.s rrezikojnë dhe burgun

Gazeta Dnevnik shkruan se nëse në Maqedoni në media do të publikoheshin karrikaturat e profetit të myslimanëve, Muhamedit  atëherë ajo do të dënohej sipas...

Gruaja rrah burrin e saj, shkas qëndrimi ditë e natë në çajtore

Një grua ka rrahur bashkëshortin e saj, pasi që ai qëndronte ditë e natë nëpër lokale, gjegjësisht nëpër çajtoret e Shkupit. Ngjarja ka ndodhur sot,...

Kryeministri VUÇIQ , qëndronë në Kosovë e Kryeministri MUSTAFA të viziton...

Me shkasë , vizita e Kryeministrit të Serbisë, z.Aleksandër Vuçiq,  që  do të qëndrojë dje e sot   në Republikën e Kosovës me rastin e...

Vuçiq, serbëve: Mos e lëshoni Kosovën

Kryeministri serb, Aleksander Vuçiq ka kërkuar nga serbët që jetojnë në Kosovë që mos t’i shesin pronat e tyre por të jetojnë në Kosovë,...

Vuçiq në Pasjan: Kosova është djepi i Serbisë

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq duke iu drejtuar të pranishmëve në Pasjan, tha se Kosova është djepi i Serbisë. “Kosova është djepi i Serbisë. Kosovën nuk...

Thaçit i anulohet fjalimi në Mal të Zi?

 Vizita e parë zyrtare në Mal të Zi e Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkaktuar reagime të shumta tek opinioni malazez,...