Home 2015 Janar 8

Daily Archives: 08/01/2015

Ndalen dritat e Kullës Eiffel (Video)

Dritat e Kullës së famshme Eiffel në Paris, janë ndalur për të përkujtuar 12 viktimat e sulmit terrorist në revistën satirike “Charlie Hebdo”. Fiks në...

Drita me trajner të ri nga Tërnoci

Sadat Pajaziti rikthehet për të punuar në Gjilan, por jo në skuadrën me të njëjtin emër ku ishte edicionin e kaluar, por te Drita. Marrëveshja...

Reisul Ulema Sulejman Rexhepi shpërblen fituesin nga garat Kuranore

 Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në RM, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, të enjten më datë 08.01.2015 në Kabinetin e tij e priti...

Vetëvendosje: Në Francë u vu në shënjestër liria e shprehjes

Pas atentatit kriminal dhe sulmit ndaj revistës franceze “Charlie Hebdo”, Vetëvendosje i shprehu ngushëllime familjarëve të viktimave, kolegëve të tyre në revistën e sulmuar,...

“Vatra” kërkon zyrë për Luginën e Preshevës edhe në Prishtinë

Kryetari i Lëvizjes Qytetare Vatra, Sejdulla Kadriu, ka deklaruar se pas hapjes së Zyrës për Luginën e Preshevës në Gjilan, është e domosdoshme që...

Thaçi “mbikëqyret” nga Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka ndjekur shembullin e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, për të qëndruar jashtë...

Detaje të reja rreth masakrës në Paris

Një mbante një granatë në dorë, ndërsa që të dy kishin armë kallashnikov. Një i tretë ishte në makinë. Dy personat e armatosur u...