Home 2015 Janar 7

Daily Archives: 07/01/2015

Revista franceze mbështeti Kosovën gjatë vitit 1999 (Foto)

Revista, e cila u sulmua sot nga terroristët, në vitin 1999 ka mbështetur Kosovën dhe sensibilizoi opinionin Frankofon me gjenocidin që po ushtrohej në...

Thaçi i shokuar nga sulmi terrorist në Paris, nuk flet për kosovarin e vdekur...

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas vrasjes së gazetarëve në Paris. Më poshtë mund ta lexoni reagimin e ministrit Thaçi për...

Ja çfarë rrëfejnë familjarët e kosovarit që vdiq nga i ftohti në Hungari (Video)

I vdekuri nga i ftohti në Hungari, Ali Fetahu, 55-vjeç nga Talinovci i Muhaxherëve të Ferizajt, kishte dalë nga shtëpia e tij me datën...

Nuk dorëzohen as në acar, 227 ditë në tendën që mërdhin (Foto)

 Ndonëse netët në këtë kohë dimri janë të acarta, ish-punëtorët e fabrikës së Tubave nga Ferizaj, janë të vendosur që ta vazhdojnë grevën e...

Ahmeti: Pa ndërhyrjen e Uashingtonit s’ka zgjidhje për emrin

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti vazhdon të brengoset për fatin e Republikës së Maqedonisë. Ai ka filluar takimet e para me...

Hitzfeld këshillon Shaqirin për të ardhmen

Otmar Hitzfeld është pro largimit të Xherdan Shaqirit nga Bayerni. Trajneri i famshëm zvicërian ka thënë se janari është muaji ideal që Shaqa të...

Ka arritur në Real, nesër prezantimi!

Sipas mediave norvegjeze,Real Madridi ka arritur të siguroi fenomenin e futbollit evropian, Martin Odegaard. Mediat norvegjeze raportojnë se Odegaard ka arritur në aeroportin e Madridit...

Faqja e zezë n’kali t’zi

I. DIKUR: po për besë, kështu ishte dikur, pikë për pikë, pa ia shtuar asnjë fjalë, dhe hiç moti, ku rrallë mund të gjeje...

Zvicra ka pagat më të larta në Evropë, si bruto ashtu dhe neto

Edhe përkundër kostos së lartë të jetesës dhe edhe pasi të hiqen tatimet nga pagat, sërish të ardhurat reale të fituara në Zvicër janë...

VV, Mustafës e Thaçit: Shkoni në Hungari, përjetoni dramën e qytetarëve

  Lëvizja Vetëvendosje kërkoi prej kryeministrit, Isa Mustafa dhe prej ministrit të Jashtëm, Hashim Thaçi që të udhëtojnë menjëherë për në Hungari, të vizitojnë kampet...