Home 2015 Janar 5

Daily Archives: 05/01/2015

Kamberi: Musliut në fund do ti mbetet veç t’i biej dudukit

Formimin e komisioneve në kuadër të KKSH-së dhe përzgjedhjen e anëtarëve të rinjë të këtyre komisioneve deputeti popullor Shaip Kamberi, e vlerëson pangopësi, pasi...

Në Zvicër, 125 mijë vende pune të lira

Më së shumti janë të kërkuar personel ndihmës mjekësor dhe ekspertë të profileve të ndryshme. 124.753 vende pune figurojnë të lira në Zvicër, 10 mijë...

Vulin nesër për vizitë në Kosovë

Ministri i Punës, Punësimit dhe Çështjeve sociale në Qeverinë e Serbisë Aleksandar Vulin, do të jetë për vizitë në fshatin Zoqishtë të Komunës së...

Në Preshevë ndalohen 98 kg duhan i paketuar në kese

Doganierët në natën ndërmjet 3 dhe 4 janarit në stacionin hekurudhor të Preshevës kanë ndaluar tentimin e trafikimit të 98 kilogram duhanit në Serbi,...

Nuhiju zuri vendin e 4-të në konkursin ndërkombëtarë për leximin e Kuran’it

Hafizi Xhemail Nuhiju nga Shkupi ka fituar vendin e katërt në konkursin e 5-të ndërkombëtarë të Kur'anit të zhvilluar në kryeqytetin e Iranit, Teheran. Në...

Mërgimtarët ikën parakohe për shkak të kaosit me motin në Maqedoni

Nga Struga, Dibra dhe zona e Mavrovës, qindra familje mërgimtarësh kanë mbyllur pushimet dimërore para kohe. Mërgimtarët po braktisin vendlindjen të dëshpëruar nga gjendja...

E tmerrshme: Një fëmijë duke fjetur para stacionit të policisë në Pejë, në –...

Janë prej fotove goditëse të këtij fillimviti. Bëhet fjalë për një fëmijë të vogël, të varfër që po kërkon lëmosh në qytetin e Pejës. Ai...

Tregtarët kinez po largohen nga Serbia

Largimi i kinezëve pas Kosovës tyre po ndodhë edhe në Serbi, ku vlerësohet të ishte qendra e tyre në rajon. Ata ankohen se ka pak...

Vdes gazetari i njohur nga Medvegja Gani Ajeti

Bota e sportit shqiptar ka marrë një lajm të hidhur. Njëri ndër komentatorët e njohur Gani Ajeti nga Tupalla e Medvegjës, ka ndërruar jetë...

OVL-të e UÇPMB-së kërkojnë kthimin e lapidarit

Kryetari i OVL-së së UÇPMB-së, dega në Preshevë, Nazmi Hajredini, thotë se gjendja e veteranëve të luftës është e mjerueshme, transmeton RTK. Ai ka kërkuar...