Home 2015 Janar

Monthly Archives: Janar 2015

Të rinjtë nga Obrenovci vizituan Bujanocin

Në sallën e vogël të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc sot është bërë prezantimi i dy kulturave mes dy komunave si të komunës së...

Komuna e Bujanocit fiton edhe një projekt shum të rëndësishëm nga PROGRES-i Europian

Në adresë të kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifi dhe zyrës për zhvillim ekonomik lokal ka arritur njoftimi, nga menaxheri i programit të...

Kryeushtaraku serb Dikoviq dyshohet për masakrat në Rezallë e Çikatovë dhe për fshehje kufomash

Fondi për të Drejtën Humanitare ka kumtuar se posedon dokumente që dëshmojnë se shefi i Shtabit të Përgjithshëm Ljubisha Dikoviq drejtpërsëdrejti është përgjegjës për...

Ivica Daçiq: Në fund të marsit do të jem në Prishtinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka konfirmuar se kah fundi i marsit do ta vizitojë Kosovën ku do të merr...

Jabllanoviq: Opozita synon pushtetin, ndërmend nuk e kam të jap dorëheqje

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Aleksandër Jabllanoviq ka thënë se në asnjë moment nuk ka patur dilema nëse duhet të japë dorëheqje ose jo....

Protesta e së mërkurës: Publikohet orari i nisjeve me autobusë – nga komunat tjera...

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar orarin e nisjeve të autobusëve nga komunat tjera për në Prishtinë, për ata që duan të marrin pjesë në protestën...

Capusela: EULEX-i rri kot, krimi dhe korrupsioni fshihen nën tepih

Korrupsioni dhe krimi në Kosovë nuk është luftuar asnjëherë me seriozitet, por është kamufluar dhe fshehur nën tepih, ka thënë ish-zyrtari i lartë i...

Shefi i Njësisë Speciale dërgohet për mjekim në Turqi

Shefi i Njësisë Speciale Operative në Prishtinë, Besart Ahmeti, nesër do të niset për mjekim jashtë vendit. Lajmin e ka konfirmuar për Klan Kosovën, zëdhënësi...

Nënshkruhet kontrata për projektin “Rrethi“ në hyrje të qytetit të Bujanocit

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka nënshkruar sot kontratën me kompaninë “Saba Bellqa” për ndërtimin e rrethit rrotullues në hyrje të qytetit...

Studentë nga Beogradi vizituan Këshillin Kombëtar Shqiptar

Dje një grup prej 20 të rinjve nga Serbia, kryesisht studentë të shkencave juridike dhe politike të organizuar nga Nisma e të Rinjve për...