Home 2014

Yearly Archives: 2014

Gjermania ka ndalur 250 azilantë të Kosovës

Policia e gjermane, nga 23 deri më 28 dhjetor, ka ndaluar 250 persona, përfshirë edhe trafikantë, të cilët po bënin përpjekje për të hyrë...

Lëvizja “Vatra” bëhet Lëvizja Qytetare “Vatra”

Nga e hëna Lëvizja"Vatra" është regjistruar si subjekt politik i përhershëm në KQZ, ku dhe KQZ mori vendim për regjistrimin si “Lëvizja Qytetare Vatra”...

Sabri Fejzullahu: Lugina e Preshevës shquhet për mikrpitje(video)

Këngëtari Sabri Fejzullahu gjatë qëndrimit të tij në Luginë të Preshevës ka shpreh kënaqësinë e tij për mikpritjen që ka ky rajon i banuar...

Shtëpia e shëndetit në Bujanoc me aparat laboratorik, analizatorin biokimik

Shtëpia e Shëndetit në Bujanoc sot ka pranuar  një donacion me vlerë rreth 20 mijë eurove, aparatin laboratorik analizatorin biokimik i cili shërben për...

Gjilani nesër hap Zyrën për Luginën e Preshevës

Komuna e Gjilanit nesër me një ceremoni do të hap Zyrën për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Hapja e Zyrës për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, si...

Aksion i madh policor në Preshevë

Në Preshevë dhe disa fshatra përreth është duke u zhvilluar një aksion i madh për   siç thuhet me emrin e koduar   “Pastrimin...

Dëshmia e dy vajzave të shpëtuara në anije: “Na u duk si Titaniku”

“Po flija gjumë. U zgjuam nga sirenat e alarmit” tregon 12-vjeçarja Molfeta e cila ka arritur të shpëtojë nga trageti “Norman Atlantic”, ende në...

Shtatë të lënduar në aksidentin në Ohër

htatë të lënduar, mes tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar është epilogu i një aksidenti fatal që ka ndodhur të shtunën pasdite në Ohër,...

Thënia e famshme e ambasadores Jacobson bëhet këngë nga BimBimma (Video)

Reperi BimBimma ka lansuar këngën e re me titull “Mos e dh... punën”. Ai me këtë këngë duket se ka kritikuar klasën politike, ndërsa për...

Rruga e Kombit bëhet e pakalueshme

Bora që ka filluar të bie sot nuk ka shkaktuar telashe vetëm nëpër rrugët magjistrale dhe rajonale, por e ka bërë pothuaj të pakalueshme...