Home 2014 Dhjetor

Monthly Archives: Dhjetor 2014

Fshehtësia e madhe e Titos: Ia dha Kosovën Enverit

Presidenti i ish Jugosllavisë socialiste, Josip Broz Tito qysh në fund të vitit 1946 ia kishte “dhuruar” Kosovën, si dhe të gjitha territoret tjera...

Buffon: CR7 meriton Topin e Artë, Messi më i miri

Portieri i Italisë, Gianluigi Buffon, beson se superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo meriton që ta fitojë këtë vit Topin e Artë. Buffon beson se...

Duka: Serbët na kërkuan kompromis. U zhgënjyem, kam besim tek KAS-i

Vendimi i Komisionit të Apelit të UEFA-s ishte ashtu siç pritej nga pala shqiptare, pa asnjë ndryshim nga vendimi i mëparshëm i Komisionit të...

Sa shpesh duhet të bëjmë dush

Mendoni se duhet të bëjmë dush çdo ditë? Ndoshta edhe nuk duhet. Zbuloni se sa dushe rekomandohen. Derisa shoqëria ka përparuar, higjiena është ngritur...

Gjermania dhe Franca do të shtojnë investimet në Eurozonë

Ministrat e financave, të ekonomisë dhe përfaqësues të bankave qendrore të Gjermanisë dhe Francës nënshkruan një marrëveshje të përbashkët për shtimin e investimeve, me...

ʺMos u smufshʺ – Bukurije Rrustemi

ʺMos u smufshʺ, sa shpesh e kemi dëgjuar këtë shprehje nga qytetarët e Kosovës, të cilët të brengosur për shëndetin e tyre dhe të ...

Lista përfundimtare e ndërmarrësve të cilët kanë fituar subvensione në vitin 2014

1) komuna e Bujanocit 1. „ABI KOM 2011“ doo, Zona industriale bb, Bujanoc – vlera e mjeteve të pakthyeshme 3.000.000,00 dinarë; 2.„SELA KOMERC“ doo, Tërnoci i...

Portugalia vlerëson vazhdimin e pranisë së KFOR-it në Kosovë

Ministri i mbrojtjes i Portugalisë, Jose Pedro Aguiar-Branco, i ka thënë presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, se Portugalia po e vlerëson dhe analizon nevojën...

“Familja dhe Shpresa”, letër të hapur Hagës: Mos i harroni krimet serbe në Kosovë

Kryetarja e Shoqatës “Familja dhe Shpresa”, Adifete Bytyqi, i ka shkruar kryeprokurorit të Gjykatës së Hagës, ICTY, Serge Brammertz, të cilin e porosit se...

Bujanoc: Brenda 10 ditëve fillon ndërtimi i objektit të shkollimit të lartë(Foto+video)

Përfaqësuesit më të lartë ndërkombëtarë ata qeveritarë dhe vendorë sot kanë vizituar vendin ku brenda 10 ditëve do të fillojnë punimet në ndërtimin e...