Home 2014 Dhjetor 28

Daily Archives: 28/12/2014

Dëshmia e dy vajzave të shpëtuara në anije: “Na u duk si Titaniku”

“Po flija gjumë. U zgjuam nga sirenat e alarmit” tregon 12-vjeçarja Molfeta e cila ka arritur të shpëtojë nga trageti “Norman Atlantic”, ende në...

Shtatë të lënduar në aksidentin në Ohër

htatë të lënduar, mes tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar është epilogu i një aksidenti fatal që ka ndodhur të shtunën pasdite në Ohër,...

Thënia e famshme e ambasadores Jacobson bëhet këngë nga BimBimma (Video)

Reperi BimBimma ka lansuar këngën e re me titull “Mos e dh... punën”. Ai me këtë këngë duket se ka kritikuar klasën politike, ndërsa për...

Rruga e Kombit bëhet e pakalueshme

Bora që ka filluar të bie sot nuk ka shkaktuar telashe vetëm nëpër rrugët magjistrale dhe rajonale, por e ka bërë pothuaj të pakalueshme...

Skenë gjigante në Prishtinë

 Një skenë gjigante ka filluar të rregullohet në sheshin “Zahir Pajaziti” në kryeqytetin e Kosovës. Pritet të jetë kjo një skenë për natën e ndërrimit...

Daci: Mos e lëshoni Kosovën!

Lideri i LDD-së, Nexhat Dacit, në një mbledhje të kryesisë dhe degëve të partisë së tij, e ka vlerësuar të pasuksesshëm në shumëçka vitin...