Home 2014 Dhjetor 25

Daily Archives: 25/12/2014

KKSH zgjedh kryetarët e komisioneve

Këshilli Kombëtar Shqiptar ka mbajtur seancën e IV të rregullt të ftuar nga kryetari Jonuz Musliu me 9 pika të rendit të ditës. Pas diskutimeve...

Hilal dhe EVN në aksion humanitar

Organizata Humanitare “Hilal” pranë Bashkësisë Fetare Islame (BFI) ka realizuar një aksion humanitar, mbase të fundit për këtë vit, në bashkëpunim me kompaninë energjetike...

QSA do të hap “Qendrën për edukim dhe arsimim” (Foto)

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit (QSA) në Preshevë njofton opinionin e gjerë të Luginës së Preshevës se ditën e diel më 28 dhjetor 2014,...

Thaçi dhe Daçiq mund të takohen në Prishtinë “vetëm sipas 1244”

Gjatë vitit 2015, zyrtarët serbë do të takohen në Prishtinë me përfaqësuesit Qeverisë së Kosovës, por këto nuk do të jenë takime dypalëshe. Që kryeministri...

Shqiptarët e Luginës të gatshëm për integrim në institucionet e Serbisë, shteti s’i do!

 Kryetari i Partisë Demokratike në Preshevë, Nagip Arifi, i cili njëherësh është edhe kryetar i Komunës së Bujanocit, ka deklaruar për agjencinë Fonet se...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim anëtarët e Dhomës...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim anëtarët e Dhomës Kombëtare Tregtare. Në këtë takim morën pjesë, Agim Shahini nga...

OVL UÇPMB: të hartojnë një Platformë të përbashkët ku do t’i unifikojnë qëndrimet Politike

Organizata e Veteranëve të Luftës aë UÇPMB – së, në mbledhjen e fundit për këtë vit me kryesinë, diskuatuan rreth bilancit të aktiviteteve vjetore...

Ambasadori i Kosovës Valdet Sadiku takohet me deputetin shqiptar nga lugina ...

Ambasadori Valdet Sadiku dhe zëvendësi i tij Amir Haziri kanë zhvilluar një takim me deputetit shqiptar nga Lugina e Preshevës Shaip Kamberin. Takmi në mes...