Home 2014 Dhjetor 24

Daily Archives: 24/12/2014

Monografi plot me nostalgji, mllef e tendenca nacionaliste

Me rastin e botimit të librit : Presheva : Historia dhe fati i saj, të autorëvë Tomislav e Svetisllav Petroviq Shkruan : Xhemaledin SALIHU Monografi plot...

Rruga për gjallërimin e Malësisë së Bujanocit

Edhe te paret tane, baballaret e gjysherit, jane perpjekur ta mirembajne rrugen e Malesise se Bujanocit, Muhoc Zarbice qe lidhe edhe fshatrat Qarr, Priboc,...

Stacioni policor në Preshevë me hapsira të reja /foto/

Ministri i punëve të brendshme të Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka inaoguruar dhe ka lëshuar në punë hapsirat e reja të stacionit policor në Preshevë....

Ministri Stafanoviq: Policia nuk bën dallime ndërmjet qytetarëve serb apo shqiptar /video/

Ministri i punëve të brendshme në Republikën e Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar në Preshevë se shteti është i gatshëm që të mbroj qytetarët...

Musliu priti Ambasadorin e Kosovës në Beograd, Valdet Sadiku

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), kryetari Jonuz Musliu, u takua me Ambasadorin e Kosovës në Beograd, Valdet Sadiku dhe zëvendësi i tij...

Dy lagje shqiptare në Medvegjë po bëhen me ura të reja(foto)

Medvegjë 23 dhjetor - Dy lagje shqiptare në komunën e Medvegjës: "Çokotanët" dhe "Rekalitë", njëra në Medvegjë e tjetra në Banjë të Sjarinës po...

Shqiptari në Gjermani shpëton trevjeçarin, nderohet nga pushteti

Hekuran Krasniqi, më 1 shkurt të vitit që po shkon pati dhënë një shembull guximi e vetëmohimi qytetar, duke shpëtuar nga uji i akullt...

Porosia e kirurgëve oral: Kujdesuni për gojën higjenike dhe mbani dhëmbët pastër

Xhelal Uruqi është njëri nga stomatologët e rrallë (kirurg oral) në Gjilan që i kushton kujdes edhe anës pedagogjike dhe vetëdijësuese të pacientëve rreth...

Antilopa që kërkon të miqësohet me leopardin

Dihet që antilopët janë ushqimi i preferuar i leopardëve, por ka raste që mund të bëhen edhe miq shumë të ngushtë dhe një video...

Indi, të paktën 54 viktima nga një seri sulmesh mes bandave fisnore

Të paktën 54 persona janë vrarë gjatë një serie sulmesh nga militantë fisnorë në shtetin verilindor të Assamit në Indi, bëri të ditur një...