Home 2014 Dhjetor 21

Daily Archives: 21/12/2014

Vritet edhe një shqiptar nga Shkupi në Siri

Një tjetër shqiptar nga Shkupi është vrarë në Siri.Bëhet fjalë për 23-vjeçarin me inicialet E.A nga Inxhikova e Shkupit. I riu shkupjan kishte shkuar në...

Kush është zot shtëpie?

Nga Naser Sertolli - Në derexhe të rëndë e kanë sjellë vendin, por edhe veten, politikanët tanë me koncesionet e vazhdueshme që i kanë...

Koalicionet e kompromiseve Kosovë-Serbi

Nga Adriatik Kelmendi - Në Kosovë, me krijimin e koalicionit të madh PDK-LDK-“Srpska”, me mbi dy të tretat e votave në Kuvend, si dhe...

FARK-u mund të përplasë koalicionin

Kuvendi i Kosovës këtë mandat do të ketë shumë sfida para vetës, që do të jenë shumë të mëdha dhe njëkohësisht të rëndësishme. Një...

Hafiz Aziz Halili cmend publikun në operën e Vienës me ezanin-All-llahu Ekber ! VIDEO

Dashuria ndaj islamit dhe ezanit dite e sa vi po rritet jo vetem nga muslimanet por edhe nga te tjeret jo mulimane ne botë,...