Home 2014 Dhjetor 20

Daily Archives: 20/12/2014

EU PROGRES më 23 dhjetor ndan çmimet për nxënësit më të mirë

Promovimi i kalendarit të Programit Evropian PROGRES për 2015 dhe ndarja e çmimeve për nxënësit më të mirë do të mbahet të martën më...

Shoqata ,, Mjekët e Luginës” paraqesin raportin vjetor

  Shoqata ,, Mjekët e Luginës" kanë mbajtur sot  kuvendin e  rregullt vjetor të  shoqatës. Të pranishëm ishin anëtar - kuvendar të SHML-së nga Presheva,...

Ragmi Mustafa: Qeveria e re duhet të ketë Zyre për Kosovën Lindore

Kryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa, në emisionin FORT me Fidan Jupollin, ngriti edhe çështjen e zyrës se shqiptareve të Luginës në Qeverinë e Kosovës. “Pasi...

Afirmimi i lëndës fetare nëpër shkollat shqipe të Luginës së Preshevës

Sot, në lokalet e KBI-së në Preshevë , koordinatori i lëndës fetare Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, mbajti një takim konstruktiv me punëtorët arsimorë të...

Një kosovare humb jetën, katër fëmijë lëndohen në aksident trafiku në Serbi

 Sot në mëngjes në orën 7:30 në autostradën Beogerad-Nish, tek vendi i quajtur Kolare, në një aksident të rëndë trafiku ka humbur jetën Besime...