Home 2014 Dhjetor 15

Daily Archives: 15/12/2014

KKSH mbanë mbledhjen e rregullt

Nën kryesimin e kryetarit të Këshillit Kombëtar Shipëtarë, Junuz Musliu sot u mbajt seance e tretë me radhë për këtë vitë, ku në rend...

Kosovën e pret shpërthimi i bombës sociale

Anulimi i vendimit për rritje pagash në masën 2 për qind nga kryeministri i ri i Kosovës, Isa Mustafa, që ka qenë premtim electoral...

Sot shorti i Ligës së Kampionëve

Shorti për 16 skuadrat e mbetura në Ligën e Kampionëve mbahet sot në ora 12 në Nyon të Zvicrës. Për shkak se skuadra si Arsenal,...

Vizer sot në Kosovë

Presidenti i Federatës Botërore të Xhudos, Marius Vizer, i cili ka dhënë kontribut të madh në procesin e ndërkombëtarizimit, jo vetë të xhudos por...

Liberta Spahiu aksidentohet rrugës për Shkup (FOTO)

Prezantuesja e emisionit prive në Klan Kosova, Liberta Spahiu, është aksidentuar para pak çasteve, pasi kisshte marrë rrugën bashkë me një ekip të Klan...

Albin Kurti: Mustafa iu bashkua Thaçit nga lakmia për pushtet dhe frika prej burgut!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, thotë se koalicioni PDK-LDK u krijua për shkak të lakmisë për pushtet dhe frikës nga dosjet. Në intervistën...

Zero tolerancë ndaj Qeverisë

Nga Agron Bajrami - Vonesa gjashtëmujore në krijimin e institucioneve pas zgjedhjeve të përgjithshme të 8 qershorit e ka zhdukur edhe fijen më të...

Rrugën milionëshe nuk e mirëmban askush

Rruga Pograxhë – Stublinë që lidhet me Dobrosinin edhe pse ka kushtuar mbi 1 milion euro nuk e mirëmban askush. Banorët janë të revoltuar...

Politika po na largon nga vendlindja

Nga Astrit Dauti Jam një person në moshën 22 vjeçare nga Struga ku përfaqësoj një shoqëri të gjerë brenda këtij shteti dhe politikës së ndyerr...

FAK mes Prishtinës dhe Beogradit

Një prej dy prioriteteve të para që ka vendosur kryeministri Isa Mustafa me të marrë detyrën e re është krijimi i Forcave të Armatosura...