Home 2014 Dhjetor 12

Daily Archives: 12/12/2014

Mbahet tryeza “Nga shqiptarët ose serbët deri të shqiptarët dhe serbët”

Rektori i Universitetit “Kadri Zeka”, Arben Dërmaku, në hapje të tryezës me temën: “Nga shqiptarët ose serbët deri të shqiptarët dhe serbët ”, tha...

Haziri: Pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve bëhet veç kur të zgjidhet problemi i territoreve

Gjilan - Në fjalën e tij para të pranishmeve, kryetari Lutfi Haziri tha se për normalizimin e raporteve mes shqiptarëve dhe serbëve është dashur...

Konferenca e IGFM-së për të drejtat e njeriut për tre ditë në Tiranë

Në Tiranë këtë javë u zhvillua konferenca ballkanike me temën “Sa respektohen të drejtat e njeriut në Ballkan” në organizim të Forumit Ndërkombëtarë për...

EULEX-i përfshihet edhe në një tjetër skandal

Misioni i EULEX-it përfshihet edhe në një skandal tjetër. Dy ish-pjesëtarë të këtij misioni, Romuald Pichard dhe prokurorja Isabella Arnal, pritet të hetohen për...

MYFTIU I LUGINËS VIZITON MAQEDONINË LINDORE

Kreu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM), Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, dje, zhvilloi një vizitë zyrtare dhe miqësore me Myftinitë e...

Shaqiri në ballinën e gazetës madrilene

Xherdan Shaqiri është sot titull në gazetën e famshme madrilene "AS". Superylli kosovar me pasaportë zvicëriane është një ndër tre lojtarët favorit për të...

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës në gjykatë për fshehje të pasurisë

Duda Balje, deputete në Kuvendin e Kosovës nga komuniteti boshnjak, pritet që të premten të paraqitet në Gjykatën Themelore të Prizrenit, për shkak të...

Isa Mustafa afër “Skënderbeut” e Hashim Thaçi tek ish-UNMIK-u!

Sot mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës nga kryeministri Hashim Thaçi, tek kryeministri i sapozgjedhur i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Isa Mustafa. Shumica...

“Lista Serbe”, urë lidhëse mes Prishtinës dhe Beogradit

Në prag të votimeve për kabinetin e ri të Qeverisë së Kosovës, në krye me Isa Mustafën, “Lista Serbe” ka nënshkruar marrëveshje me partitë...