Home 2014 Dhjetor 6

Daily Archives: 06/12/2014

Migrimi i kosovarëve nuk ka të ndalur,nga Bujanoci drejt europës(foto)

Ekonomia e dobët, papunësia dhe mungesa e perspektivës janë ndër arsyet kryesore që shtyjnë kosovarët të braktisin vendin. Ndërkohë stacioni i autobusave “Nish Ekspres” në...

VV ndërhyn në punën e mediave, i reagon Klan Kosovës për intervistën me Sheshelin

Edhe Lëvizja Vetëvendosje duket se e ka për qejf t’u tregojë gazetarëve se çfarë të bëjnë ose t'i kontrollojë ata në punën e tyre....

Rritet migrimi ilegal, 8 500 veta ikën sivjet

Me gjithë faktin se në Kosovë nuk ka statistika të sakta se sa është numri i personave që dëshirojnë, apo tentojnë të migrojnë në...

Rexhepi: Mos merrni rrugën e migrimit, s’ka azil për kosovarët!

Ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i ka ftuar qytetarët e Kosovës të mos marrin rrugën e migrimit ilegal drejt vendeve...

Goditet Al Kaeda në Jemen dhe Pakistan

Trupa të Shteteve të Bashkuara dhe ato jemenite ndërmorën një operacion masiv kundër Al Kaedas për të liruar reporterin Luke Somers, që mbahej peng...

Tajfuni, Filipinet në alarm, gjysmë milioni njerëz zhvendosen

Gjysmë milioni filipinas janë zhvendosur nga banesat e tyre për t’iu shmangur valës së tajfunit “Hagupit”, që pritet të godasë vendin mbrëmjen e së...

Shqiptari hyn në “Guinness”, fiton 100 mijë paund në bingo

35-vjeçari Shaban Binaku, pronar i një biznesi për larjen e automjeteve ka fituar 100 mijë paund në një bingo në Londër. Por Binaku tashmë do...

Ancelotti në Real deri në vitin 2017

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, do e vazhdojë kontratën edhe për një vit. Ai ka arritur marrëveshje me presidentin e Real Madridit, Florentino...

Benzema: Lamtumirë Real

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni nëse merr ndonjë ofertë të mirë nga skuadrat...

Cigarja nuk është pengesë për një karrierë të suksesshme

Siç dihet se sporti, alkooli dhe cigarja nuk shkojnë së bashku,mirëpo disa emra të futbollit janë çeflinj të gjërave të “ndaluara”. Arsyeja kryesore pse ata...