Home 2014 Dhjetor 5

Daily Archives: 05/12/2014

“Zëri i Luginës” ftohet në 40 vjetorin e themelimit të SHKA “Jahi Hasani”...

Shoqëria kulturore artistike “Zëri i Luginës” nga Bujanoci ka marrë ftesë nga Shoqëria kulturore artistike “Jahi Hasani” nga Çegrani që të marrë pjesë në...

Ish-ushtarët e UÇPMB-së ftohen në biseda informative

Organet e punëve të brendshme të Sërbisë, Drejtoria në Vranjë, pas marrjes në bisedë informative të kryetarit të OVL-së dega në Preshevë Nazmi Hajredinin,...

Britania bën thirrje për njohje të Kosovës

Përfaqësuesi i Britanisë së Madhe në Këshillin e Sigurimit, ka folur për Kosovën dhe ka ftuar pesë shtetet anëtare të Bashkimit Evropian, të cilat...

Thaçi i paguan 600 dollarë drekë Vuçiqit në New York

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin serb, Aleksander Vuçiq. Takimi ka ndodhur në New York, ku Thaçi udhëtoi për të...

Emigrimi ilegal dhe korrupsioni pengojnë heqjen e vizave

Emigrimi ilegal dhe indeksi i lartë i korrupsionit janë dy faktorët kryesorë të cilët po ndikojnë në shtyrjen e heqjes së vizave. Kësisoj, qytetarët e...