Home 2014 Dhjetor 4

Daily Archives: 04/12/2014

#MeRektorin

Në rrjetin social Facebook, po i jepet mbështetje e madhe rektorit të Universiteti të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Ramadan Zejnullahu. Përmes hashtagut #MeRektorin, mund të vëreni...

Shpërthen kordoni i policisë, veteranët hyjnë në oborrin e Rektoratit (FOTO)

Protestuesit tashmë janë futur në oborrin e rektoratit. Numri i protestuesve është shumë i madh. Veteranët e UÇK’së që po protestojnë në oborrin e Rektoratit...

Veteranët tentojnë të hyjnë me dhunë në Rektorat (Foto)

Veteranët po brohorasin UÇK, UÇK, UÇK dhe Poshtë Rektori. Ndërkohë që kanë provuar që të hyjnë edhe me dhunë brenda rektoratit. Qindra përkrahës dhe Veteranë...

Rektorati rrethohet nga forcat policore

 Ende para fillimit të protestës së paralajmëruar nga organizatat e dala nga lufta, të cilat kërkojnë regjistrimin e studentëve nga kjo kategori, Rektorati i...

Goli i Agueros e “dridhi” bankën rezervë (VIDEO)

Kun Aguero nuk po ndalet me gola në Premierligë. Sulmuesi fantastik argjentinas ka shënuar mbrëmë edhe dy gola në fitoren ndaj Sunderland. Por njërin...

Wenger imiton shqiptarët me “dron”, spiunon Unitedin!

Arsene Wenger mund të jetë frymëzuar nga shqiptarët nga droni i dërguar pak disa muajve në Beograd. Trajneri i Arsenalit thuhet se po e "spiunon"...

Humor me Sanchezin, po e nxjerr Arsenalin prej “lloqi” (FOTO)

Alexis Sanchez është shëndrruar në heroin e Arsenalit. Ylli kilian po e nxjerrë Arsenalin nga "lloqi" në shumicën e ndeshjeve. Reagimi i mediave dhe...

“Më lejoni të kaloj në Real Madrid”

Ylli brazilian, Lucas Silva edhe publikisht e ka kërkuar kalimin te Real Madridi. Silva ka thënë se ëndrra e tij është të luaj te...

Dështoi arrestimi i Burim Demollit, vritet në Siri?

Prokuroria e shtetit thotë se policia dështoi ta arrestonte Burim Demollin nga Prishtina, para se ai të ikte dhe më pas të vritej në...

Fshehtësia e madhe e Titos: Ia dha Kosovën Enverit

Presidenti i ish Jugosllavisë socialiste, Josip Broz Tito qysh në fund të vitit 1946 ia kishte “dhuruar” Kosovën, si dhe të gjitha territoret tjera...