Home 2014 Dhjetor 2

Daily Archives: 02/12/2014

Bujanoc: Brenda 10 ditëve fillon ndërtimi i objektit të shkollimit të lartë(Foto+video)

Përfaqësuesit më të lartë ndërkombëtarë ata qeveritarë dhe vendorë sot kanë vizituar vendin ku brenda 10 ditëve do të fillojnë punimet në ndërtimin e...

Vuçiq falënderon Izraelin për ruajtjen e integritetit territorial të Serbisë

Kryeministri serb dhe ministri i Punëve të Jashtme i Izraelit kanë shkëmbyer mendime mbi bashkëpunimin ekonomik dhe politik mes dy vendeve, si dhe për...

Ishte rast social, sot është miliarder

Historia e Chamath Palihapitiya, themelues i kompanisë së investimeve “The Social+ Capital Partnership”, në mënyrë të përkryer arsyeton thënien “përmes ferrit deri tek një...

Punësimi, ‘mission impossible’

Dy partitë më të mëdha, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike, që kanë lidhur koalicion për ta udhëhequr qeverinë e ardhshme duhet ta kenë një...

Europa ka nevojë për emigrantë

Për këtë arsye, kontinenti ka nevojë për shumë emigrantë, por europianët nuk i duan ata. “Kontinenti i Vjetër” mund të jetë në gjendje të...

Kosovë: Kuvendi blen 140 iPad-ë pa tender publik

Administrata e Kuvendit ka vendosur që t’iu blejë deputetëve tabletë të fjalës së fundit të teknologjisë. Blerjen e tabletëve, ky institucion e ka bërë nëpërmjet...

Thaçi dhe Vuçiq takohen më 4 dhjetor

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vuçiq në New York, më 4 dhjetor. Ata do të kenë një...

Thaçi, deputet i përkohshëm

Hashim Thaçi, pas shtatë vjetësh në krye të Qeverisë mund të mbetet përkohësisht pa pozitë të lartë udhëheqëse. Të garantuar e ka vetëm mandatin...

Kërkohet riformatim i dialogut

Marrëveshjet Kosovë- Serbi nuk po zbatohen në praktikë. Sipas analistëve, ky ndryshim kërkon një model të ri të planifikimit të objektivave qeverisëse dhe në...

“Srpska”, pengesë për FAK-un

Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se Kosova e ka humbur shansin që të bëhet me ushtri në legjislaturën e kaluar. Në këtë legjislaturë...