Home 2014 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2014

Takohen Thaçi e Mustafa, merren vesh për ndarjen e posteve

Kreu i PDK'së, Hashim Thaçi dhe ai i LDK'së, Isa Mustafa, janë takuar në mbrëmje për të diskutuar hapat e mëtutjeshëm për marrëveshjen e...

Musliu: Gjithçka gati për konstituimin e KKSH-së

Me vendim të Ministres për administratë shtetërore dhe pushtet lokal Kori Udoviçki për të hënën më 24 nëntor ora 12:00, në ambientet e KKSH-së,...

Qeveria e ardhshme me 20 ministri: Tetë për PDK, tetë për LDK, katër për...

Sot pasdite është takuar edhe kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Aty është thënë se kësaj partie do t'i takojnë kryeministri, ministri i Financave...

Në Shkup u themelua lëvizja e re shqiptare në Maqedoni “BESA”

Lëvizja politike Besa promovoi Këshillin nismëtar 52 anëtarësh dhe konceptin e veprimit të saj. Fokusi kryesor i kësaj lëvizjeje sipas themeluesve të saj, do të...

Kosova në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Një delegacion i Parlamentit të Kosovës po merr pjesë në punimet e Asamblesë Parlamentare të NATO-s që këtë vit po mbahen në Hagë. Delegacioni në...

Në Manastir u shënua 106 vjetori i Kongresit të Alfabetit

Në Muzeun e Alfabetit në Manastir u shënua 106 vjetori i Kongresit të Manastirit. Në këtë ceremoni kanë qenë të pranishëm zëvendëskryeministri Musa Xhaferri i...

Ministri Agani priti përfaqësuesit e shoqatës” Mjekët e Luginës”

Kryetari dhe nënkryetari i shoqatës" Mjekët e Luginës",Dr Beqir Nuhiu dhe Dr Adnan Salihi gjatë ditës së sotme në ministrinë e shëndetësisë të Republikës...

A dëgjon bebja brenda në mitrën e nënës?

Keni kujdes se çfarë flisni nëse jeni afër një shtatzëne, sepse edhe bebja brenda në barkun e saj mund t’ju dëgjojë! Ass. dr. Memli Morina,...

Miliarderi heq dorë nga pasuria për të jetuar në një kasolle në mal

Biznesmeni dhe miliarderi kinez Liu Jingchong, ishte shumë i suksesshëm në punën e tij, në industrinë e tekstilit, por vendosi të braktis gjithë pasurinë...

Torres: Dua të bëhem shënuesi më i mirë

Fernando Torres thotë se qëllimi i tij është të jetë golashënuesi më i mirë i Milanit këtë sezon, pavarësisht fillimit jo të mirë të...