Home 2014 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2014

Së shpejti numri i ri i revistës “JEHONA”

Këto ditë, del nga shtypi numri i ri festiv i Revistës “JEHONA”, i 103-ti me radhë, e cila për lexuesit e saj, sjell tema...

Shikoni se c’fare i thote Komandant Hoxha Alma Lames

Xhezair Shaqiri-Hoxha i ka dal në ndihmë reperit Gold Ag duke e sulmuar deputeten Alma Lama, e cila do t’a padisë reperin për shpërndarje...

Televizori në familje

Përdorimi i televizorit në familje është i lidhur ngushtë me kuptimin e jetesës, madje edhe më gjerë, me kuptimin e shfrytëzimit racional e të...

Si t’i mësojmë fëmijët me pastërtinë

Fëmijët dhe të rinjtë kanë dëshirë të bëjnë pak rrëmujë në dhomën e tyre. Por kur vjen koha për t’i mbledhur gjërat e hapura,...

“Triumfi i Besimit” shfaqet në festivalin “Albanian Film Week” në SHBA

Është shfaqur në Nju Jork, SHBA, dokumentari “Triumfi i besimit”, kushtuar H. Hafiz Sabri Koçit. Ky dokumentar vjen në Javën e Filmit Shqiptar në Amerikë,...

Drejtësia dhe islami, ja bota e Mavrajt

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, në një intervistë për tabloidin e njohur gjerman ‘Bild’, ka folur gjerësisht rreth mënyrës së jetesës së...

Prishtinë, promovohet kolana “Zani i Naltë” dhe shfaqet dokumentari “90 vjet Zani i Naltë”

Ditën e hënë me dt. 24 nëntor 2014, është promovuar botimi i Vëllimit të Parë të Kolanës “Zani i Naltë”, në ambientet e Fakultetit...

Policia pengoi ikjen masive jashtë të të rinjve nga Ferizaj e Shtimja (Video)

Përpjekja për largim nga Kosova nuk ka të ndalur. Autobusë të organizuar nga Ferizaj dhe Shtimja janë nisur për në Merdar për të kaluar...

Vdesë kryetari i komunës së Medvegjës Sllobodan Drashkoviq

Kryetari i komunës së Medvegjës Slobodan Drashkoviq (52) ka vdekur sonte , ku s ipas burimeve ende të pakonfirmuara, ai ka vdekur nga një...

Shkupi kuq e zi, për 28 nëntorin(Video)

Shkupi është bërë kuq e zi nga flamujt e shumtë kombëtarë që valëviten në disa pjesë të këtij qyteti. Me afrimin e 28 nëntorit Shkupi...