Home 2014 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2014

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për kartonin e gjelbër

Është arritur në Bruksel marrëveshja për kartonin e gjelbër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kjo është konfirmuar nga burime brenda delegacionit të Kosovës në këto...

Bujanoc:Ejani në mbrëmjen festive “28 nëntori party “ (Video)

Për nderë të 28 nëntorit ditës së flamurit në kafiterinë “NOM NOM” në Bujanoc organizohet Party e që do të mbahet të premtën më...

Shërbimet sekrete serbe zbulojnë: Fëmijët do të vishen me fanella me Dron ditën e...

Ekstremistët shqiptar nga jugu i Serbisë kanë planifikuar që me 28 nëntor për ditën e flamurit, të gjithë nxënësve që ti ndajnë nga një...

Mesazh urimi i kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifit për 28 Nëntorin

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi me rastin e 28 Nëntorit ditës së flamurit Kombëtarë Shqiptarë i ka dërguar mesazh urimi Qeverisë shqiptare...

Bujanoci organizon program kulturoro-artistik me 28 nëntor

Për nderë të 28 nëntorit ditës së flamurit dhe   Pavarësisë të shtetit Shqiptarë, në Bujanoc do të organizohet program kulturoro-artistik   Në shtëpinë e...

Pajaziti në Shkup nënshkruan projektin e fituar nga Këshilli i Europës në...

Në kryeqytetin e Maqedonisë në Shkup po mbahet konferenca dy ditore  e parë rajonale me temën"Nxitja e të drejtave të njeriut dhe Mbrojtjes së...

Sa azilkërkues nga Kosova janë në Hungari?

Azilkërkuesit nga Kosova, të cilët kalojnë ilegalisht në Evropë përmes kufirit me Hungarinë, kanë cak shtete të ndryshme. Por, në momentin që ata arrestohen,...

Në Gjermani kapen 18 ilegalë nga Kosova

Defekti i motorit të veturës në autostradën A92, në afërsi të vendbanimit Landshut, ka qenë “taksirat” për kontrabandistin gjerman i cili transportonte ilegalisht 18...

Ftohet në polici kryetari i OVL-së në Preshevë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së në Preshevë, Nazmi Hajredini ka marrë ftesë nga Policia e Serbisë që të paraqitet në...

Kosovarët në kampet e Francës (Foto)

Ditëve të fundit, shumë të rinj, por edhe gra, fëmijë e pleq nga Ferizaj dhe Shtimja, ia kanë mësyrë Evropës përmes Serbisë. Ata po kërkojnë...