Home 2014 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2014

Presheva organizon edicionin e 11 të Festivalit “Ditët e komedisë Shqiptare”

Shtëpia e kulturës "Abdulla Krashnica" në Preshevë organizon prej datës 10 deri me 15 Nëntor edicionin e 11 të festivalit "Ditët e komedisë shqiptare...

Në Tërnoc, mbahet protesta “Stop plaçkitjes së familjeve shqiptare”(foto+video)

Në qendër të fshatit Tërnoc të Bujanocit sot është mbajtur protestë gjithpopullore duke reaguar në shenjë revolte ndaj bastisjes së policisë në këtë fshat,...

Tërnoci nesër në protestë, “Stop plaçkitjes së familjeve shqiptare”

Të premtën në qendër të fshatit Tërnoc  nga ora 13:00 do të mbahet protestë gjithpopullore duke reaguar në shenjë revolte ndaj bastisjes së policisë...

Kryetari Arifi dënon rastin e konfiskimit të duhanit në tre familje shqiptare Tërrnovc

Akti i bastisjes në tri familjet shqiptare në fshatin Tërrnoc të komunës së Bujanocit ku sipas informacioneve të policisë iu konfiskuan rreth 4 ton...

Skandal në USHT: Kërcënohen studentët dhe gazetarët

Në hapësirat e  USHT-së nga Organizata Studentore sot ka filluar shpërndarja e një fletushke, përmes së cilës kjo organizatë pyet publikisht se: A ekziston...

Pajaziti e Destani japin dorëheqje nga BL e Tërnocit

Arbër Pajaziti zv.Kryetari BL-së në Tërrnoc si dhe Hajredin Destani anëtarë i pleqësisë së BL-së kanë dhënë dorëheqje të parevokueshme nga të gjitha funksionet...

Paraqitja e shkurtër e “Fast & Furious 7” (Video)

Në YouTube është lansuar paraqitja e shkurtër e vazhdimit të shtatë të hit filmit “Fast & Furious” (që kësaj radhe quhet thjeshtë “Furious 7”). Protagonistët...