Home 2014 Nëntor 29

Daily Archives: 29/11/2014

Gjyqet e krimeve të luftës si sfidë për ballkanasit

Shkruan: Dionis Xhafa Ndërsa në fundvitet e nëntëdhjeta etnitë në hapësirën e ish-Jugosllavisë kishin konflikte me njëri-tjetrin, tashmë vite pas luftërash, ekziston sërish një “luftë”...

Festa e kombit – e ardhmja varet prej nesh

Shkruan: Burim Ramadani 28 Nëntori është festa më e madhe e shqiptarëve. E tërë kombit. Kudo që jetojnë shqiptarët, kjo ditë na bashkon. Na bashkon...

Aksidentohet David Beckham

Ish anëtari i disa skuadrave të mëdha evropiane, David Beckham, ka pësuar një aksident trafiku me makinën e tij. Beckham, në momentin e aksidentit në...

Me anë të artit kujtohen 27 dëshmorët e UÇPMB-së

Pikërisht më 28 Nëntor, me anë të artit janë kujtuar dhe nderuar 27 dëshmorët e kombit të luftës së UÇPMB-së. Realizuesit e kësaj vepre kanë...

E mbijetuara e masakrës së Suharekës, lufton për pronën që i takon (Video)

Dera e shtëpisë së Shyhrete Berishës vazhdon të mbetet e mbyllur për të për më shumë se 13 vjet. Ajo akuzon kunatin e saj...

Kontributi i ulemave për çështjen kombëtare(Video)

Roli dhe kontributi i ulemasë shqiptare për çështjen kombëtare dhe shtetformim gjatë historisë ka qenë i madh dhe përcaktues në ngjarjet e mëdha por...