Home 2014 Nëntor 27

Daily Archives: 27/11/2014

Medvegjës i takon që Kryetari të jetë Shqiptarë

Nga Refik Hasani Pas vdekjes së Kryetarit të Medvegjës Slobodan Drashkoviq , posa të shpallen zgjedhjet sipas ligjev në fuqi  , jo vetëm të kandidojn...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për kartonin e gjelbër

Është arritur në Bruksel marrëveshja për kartonin e gjelbër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kjo është konfirmuar nga burime brenda delegacionit të Kosovës në këto...

Bujanoc:Ejani në mbrëmjen festive “28 nëntori party “ (Video)

Për nderë të 28 nëntorit ditës së flamurit në kafiterinë “NOM NOM” në Bujanoc organizohet Party e që do të mbahet të premtën më...

Shërbimet sekrete serbe zbulojnë: Fëmijët do të vishen me fanella me Dron ditën e...

Ekstremistët shqiptar nga jugu i Serbisë kanë planifikuar që me 28 nëntor për ditën e flamurit, të gjithë nxënësve që ti ndajnë nga një...

Mesazh urimi i kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifit për 28 Nëntorin

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi me rastin e 28 Nëntorit ditës së flamurit Kombëtarë Shqiptarë i ka dërguar mesazh urimi Qeverisë shqiptare...