Home 2014 Nëntor 23

Daily Archives: 23/11/2014

Vdesë kryetari i komunës së Medvegjës Sllobodan Drashkoviq

Kryetari i komunës së Medvegjës Slobodan Drashkoviq (52) ka vdekur sonte , ku s ipas burimeve ende të pakonfirmuara, ai ka vdekur nga një...

Shkupi kuq e zi, për 28 nëntorin(Video)

Shkupi është bërë kuq e zi nga flamujt e shumtë kombëtarë që valëviten në disa pjesë të këtij qyteti. Me afrimin e 28 nëntorit Shkupi...

Takohen Thaçi e Mustafa, merren vesh për ndarjen e posteve

Kreu i PDK'së, Hashim Thaçi dhe ai i LDK'së, Isa Mustafa, janë takuar në mbrëmje për të diskutuar hapat e mëtutjeshëm për marrëveshjen e...

Musliu: Gjithçka gati për konstituimin e KKSH-së

Me vendim të Ministres për administratë shtetërore dhe pushtet lokal Kori Udoviçki për të hënën më 24 nëntor ora 12:00, në ambientet e KKSH-së,...

Qeveria e ardhshme me 20 ministri: Tetë për PDK, tetë për LDK, katër për...

Sot pasdite është takuar edhe kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Aty është thënë se kësaj partie do t'i takojnë kryeministri, ministri i Financave...