Home 2014 Nëntor 21

Daily Archives: 21/11/2014

Nesër fillon epopeja e ish UÇPMB-së – ZO Bujanoc

Njoftohen qytetarët e Luginës së Preshevës se OVL e UÇPMB-së dega në Bujanoc organizon manifestimin “EPOPEJA E UÇPMB-së – ZO BUJANOC”. Manifestimi do të mbahet...

VMRO-DPMNE atakon kreun e BFI-së

VMRO-DPMNE ka akuzuar kreun e Bashkësisë fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi për deklaratën  etij se maqedonasit mysliman janë shpikje satanike e aktiviteteve të...

Jacobson: Nuk jam garantuese e marrëveshjes Thaçi-Mustafa

Ambasadorja Amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson i ka demantuar deklarimet e zyrtarëve të LDK-së se diplomatja e SHBA-së është garantuese e marrëveshjes me...

Kosova ka 16 mijë veteranë të UÇK-së

 Vetëm 30 për qind të atyre që pretenduan se luftuan për Kosovën, do t’ju njihet statusi i veteranit. Nga mbi 52 mijë aplikacione, të cilave...

Berianë Mustafa, Berat Buzhalës: Mos luajë ultë! Nëse e di, trego kush ma vrau...

Pas një shkrimi të ish-deputetit të PDK-së, Berat Buzhala, në të cilin thoshte se SHIK-u nuk i ka vrarë aktivistët e LDK-së, përfshirë Xhemajl...

Ish kolegët në VLAN s’lanë gjë pa i thënë njëri-tjetrit

Ish-partnerët e Isa Mustafës, Ramush Haradinaj e Albin Kurti, po vazhdojnë t’u flasin njerëzve për veprimin e LDK-së për të hyrë në koalicion me...

Kompanitë nga Bujanoci përfitojnë 36 milion dinarë subvensione

Përfaqësuesit e 21 subjekteve private ekonomike nga komuna e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës të cilët në bazë të konkursit të këtij viti që kanë...