Home 2014 Nëntor 21

Daily Archives: 21/11/2014

Ministri Agani priti përfaqësuesit e shoqatës” Mjekët e Luginës”

Kryetari dhe nënkryetari i shoqatës" Mjekët e Luginës",Dr Beqir Nuhiu dhe Dr Adnan Salihi gjatë ditës së sotme në ministrinë e shëndetësisë të Republikës...

A dëgjon bebja brenda në mitrën e nënës?

Keni kujdes se çfarë flisni nëse jeni afër një shtatzëne, sepse edhe bebja brenda në barkun e saj mund t’ju dëgjojë! Ass. dr. Memli Morina,...

Miliarderi heq dorë nga pasuria për të jetuar në një kasolle në mal

Biznesmeni dhe miliarderi kinez Liu Jingchong, ishte shumë i suksesshëm në punën e tij, në industrinë e tekstilit, por vendosi të braktis gjithë pasurinë...

Torres: Dua të bëhem shënuesi më i mirë

Fernando Torres thotë se qëllimi i tij është të jetë golashënuesi më i mirë i Milanit këtë sezon, pavarësisht fillimit jo të mirë të...

Hamilton, më i shpejti në provat e lira

Lewis Hamilton është piloti më i shpejtë i provave të lira të Cmimit të Madh të Abu Dabit. Piloti britanik regjistroi kohën më të...

Biden, mbështetje Ukrainës, denoncon Putinin

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, dënoi si “të papranueshme” sjelljen e Rusisë ndaj Ukrainës, gjatë vizitës së tij këtë të premte në Kiev, si dhe...

Britania dërgon 1300 trupa në Poloni

Britania ka ndërmarrë dislokimin më të madh të trupave të armatosura dhe mjeteve të blinduara në Europën Lindore, që prej 6 vitesh, në atë...

Ronaldo e ka lexuar disa herë Kur’an-in!

Krahas shtrembërimeve të shumta të mediave botërore për islamin, disa nga yjet e futbollit botëror kanë refuzuar që të shkojnë pas hapave të tyre...

Arma e Adem Jasharit në Muzeun e Kosovës, më 28 Nëntor

Drejtori i Muzeut të Kosovës, Arsim Mehmeti, tha se kjo ekspozitë i dedikohet Qëndresës Heroike të Jasharëve në Prekaz për më se një decade...

Haziri: Marrëveshja me PDK’në nuk prishet, LDK udhëheqë me Qeverinë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka deklaruar se marrëveshja me PDK'në është një marrëveshje e arritur në parim. Edhe pse nuk ka një emër...